Військова поліція не ловитиме ухилянтів: нардеп пояснив її повноваження

Читать на русском

Повноваження нової структури будуть обмежені виключно діючими військовослужбовцями

Читать на русском
Військова поліція
Військова поліція має право проводити перевірки та розслідування для виявлення порушень з боку військовослужбовців

Повноваження нової структури будуть обмежені виключно діючими військовослужбовцями

Попри поширені чутки, військова поліція не буде займатися "полюванням" на ухилянтів. Її головне завдання - розшук дезертирів та військових, які самовільно залишили місце служби. Повноваження нової структури поширюються виключно на діючих військовослужбовців.

Про це заявив нардеп Олександр Бакумов у коментарі hromadske. Законопроєкт про створення військової поліції вже на розгляді Верховної Ради. Документ передбачає, що особовий склад військової поліції формуватиметься з чинних військовослужбовців ЗСУ. Кількість "військових поліцейських" не перевищуватиме 1,5% від загального складу ЗСУ.

"Ділянка відповідальності [структури] дуже невелика - це тільки військовослужбовці. Те, що в інтернеті пишуть, ніби вони в квартири цивільних будуть заходити, - це повна маячня. Жодного стосунку до військовозобов'язаних, тобто до чоловіків, які просто йдуть вулицею, вони не зможуть мати", - наголосив нардеп.

За словами Бакумова, який є співавтором законопроекту, діяльність військової поліції не поширюється на прикордонників, нацгвардійців та цивільних осіб. Її повноваження обмежуються виключно діючими військовослужбовцями.

Які будуть повноваження військової поліції:

  • Розшук дезертирів: Їхня основна задача - знаходити військовослужбовців, які ухиляються від виконання своїх обов'язків або самовільно залишили місце дислокації.
  • Службові розслідування: Військова поліція має право проводити перевірки та розслідування для виявлення порушень з боку військовослужбовців.
  • Виявлення військових злочинців: До їхніх повноважень належить розшук та затримання військових, які вчинили злочини.
  • Участь у розслідуванні кримінальних діянь: Військова поліція може бути залучена до розслідування злочинів, скоєних солдатами на фронті.
  • Патрулювання вулиць: Згідно із законопроєктом, вони матимуть право патрулювати вулиці, але лише з метою виявлення військовослужбовців, які порушують правила несення військової служби або громадський порядок. (Важливо зазначити, що це не означає, що вони матимуть такі ж повноваження, як звичайна поліція.)

Законопроєкт про створення військової поліції

31 травня, у Верховній Раді України з'явився законопроєкт №6569-д про створення Військової поліції. Її функцією буде забезпечення правопорядку і дисципліни у Міноборони, ЗСУ та Державній спецслужбі транспорту. Військова поліція матиме право фіксації злочинів, розшуку, затримання військовослужбовців та захисту їх прав за стандартом НАТО AJP-3.21. 

Також автори ініціативи пропонують надати право платити гроші особам за допомогу у розкритті злочинів. Таким чином українців хочуть заохочувати надавати інформацію щодо правопорушників, дезертирів тощо. У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що це - військове формування з правоохоронними функціями, яке входить до складу сектору безпеки і оборони. Основним своїм завданням військова поліція має забезпечення правопорядку і військової дисципліни. 

Нагадаємо, інформація про те, що в Україні хочуть створити військову поліцію, з'явилася ще майже рік тому. Повідомлялося, що такий орган має підтримати військову дисципліну серед бійців ЗСУ, Міноборони та Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). До нього перейдуть окремі повноваження щодо оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів (в зонах бойових дій). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.