Необхідний мільйонам пацієнтів: парламентарів закликали підтримати легалізацію медичного канабісу

Медичний канабіс застосовують у лікувальних цілях при важких травмах і захворюваннях

Медичний канабіс
Законопроєкт винесений на голосування у Раду 12 липня

Верховна Рада у середу, 12 липня, розгляне законопроєкт №7457, який дозволяє використання канабісу у медичних та промислових цілях. Підтримати цей документ парламентарів закликали Міністерство охорони здоров'я, Міністерство у справах ветеранів України та навіть Володимир Зеленський.

Зазначається, що використання канабісу в лікувальних цілях при важких травмах і захворюваннях є міжнародною практикою. В Україні понад два мільйони людей, які потребують таких ліків. 

"Надання дозволу на контрольоване виробництво та застосування медичного канабісу в Україні стало б проявом гуманності до громадян, які відчувають постійні душевні, тілесні чи фантомні болі", – висловились у пресслужбі Міністерства у справах ветеранів України.

В організації наголосили, що з початком повномасштабної війни потреба у застосуванні медичного канабісу військовослужбовцями, які отримали тяжкі тілесні ушкодження, зокрема, втратили кінцівки або отримали посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), набула критичного рівня. Медичний канабіс здатен зняти ці болі та пом'якшити травмуючі спогади з фронту.

"З початку 2022 року кількість осіб з інвалідністю в Україні значно зросла. Якщо на початку минулого року налічувалося 2 725,8 тисяч осіб з інвалідністю, то станом на 1 квітня 2023 року – вже 2 893,6 тисяч осіб. Майже 168 тисяч українців отримали інвалідність за час широкомасштабної військової агресії росії проти України", – йдеться у повідомленні.

У міністерстві акцентували, що Україна цивілізована держава, тому встановить чіткі правила з виробництва та обігу медичного канабісу, як це свого часу зробили Фінляндія, Франція, Німеччина, Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, Словаччина та інші. Ключові норми прописані у законопроєкті, що висунуто на голосування.

Медичний канабіс

Ще у 2020 році Комісія Організації Об'єднаних Націй з наркотичних засобів прийняла рішення виключити медичну марихуану та її похідні з найнебезпечнішої категорії наркотиків. "За" це рішення проголосували 27 країн-членів з 53.

Доступ до таких препаратів мають пацієнти з хронічними болями, епілепсією, анорексією, посттравматичним синдромом, захворюваннями імунної системи, артритом та ревматизмом, астмою, хворобою Альцгеймера та Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб.

Медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання.

Раніше Інформатор писав, що мер Дніпра Філатов відверто висловився про легалайз медичного канабісу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube