Рада дозволила обмежувати доступ до сайтів інтернет-магазинів. Кого саме це стосується

Тепер якщо інтернет-магазин не надає інформації стосовно місцезнаходження та назви, Держпродспоживслужба має право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайту

Інтернет-магазин
Рада пропонує обмежувати доступ до сайтів інтернет-магазинів, які використовують нечесну підприємницьку практику

Рада ухвалила обмеження доступу до сайтів інтернет-магазинів та інших продавців за умови відсутності достовірної інформації про їхнє найменування та місцезнаходження. Також пропонується обмежувати доступ до онлайн-магазинів, які працюють нечесно.

Про це йдеться в ухваленому у другому читанні та в цілому законопроєкті №6134, яким вводиться нова редакція закону про захист прав споживачів. Згідно з інформацією на сайті Ради, за відповідне рішення проголосували 263 народних депутатів.

Зокрема, ухваленим законом визначено, що у разі якщо інтернет-магазин (продавець) на сайті не надає інформації стосовно місцезнаходження та назви, "що унеможливлює здійснення заходу державного нагляду (контролю) відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з метою поновлення порушених прав споживачів, Держпродспоживслужба має право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайту (або частини вебсайту, програмного забезпечення) такого суб’єкта господарювання.

Серед іншого пропонується обмежувати доступ до сайтів інтернет-магазинів (продавців), які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів.

Також новим законом пропонується:

  • визначити поняття електронного торговельного майданчика (маркетплейса),
  • визначити поняття електронного сервісу порівняння продукції (прайс-агрегатора),
  • запровадити їх відповідальність за наявність інформації, яка стосується даних про суб’єктів господарювання, що продають продукцію на вебсайтах маркетплейса та прайс-агрегатора.

Права споживачів, про які має знати кожен

Раніше "Інформатор" наводив перелік 5 прав споживачів, знати про які має кожен. Коротко:

  1. Полагодити товар можна безплатно навіть після закінчення гарантійного терміну (Проте це можливо тільки в тому випадку, якщо поломка сталася із провини виробника);
  2. Споживач має право отримувати інформацію про продукт державною мовою (якщо товар ввезено із-за кордону, ч. 1 ст. 15 Закону України “Про захист прав споживачів” каже “Інформація споживачеві повинна надаватися згідно із законодавством про мови“);
  3. Вам не можуть відмовити в розрахунку карткою (Стаття 17 Закону України “Про захист прав споживачів” визначає, що кожен споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час і на вільне здійснення безготівкових розрахунків, а відмова приймати банківську картку — адміністративне правопорушення, визначене статтею 155 Кодексу України про адміністративні порушення);
  4. Якщо ціна на ціннику та у чеку різна, то пріоритет має сума на ціннику, адже слідкувати за тим, замінили його чи ні, повинен магазин, а не покупець;
  5. За розбитий у магазині товар треба платити, лише якщо ви це зробили навмисне. Якщо ж товар розбито випадково, стягти з вас оплату ніхто не може. Перше правило, яке варто пам’ятати — безпосередньо в крамниці ви нічого не сплачуєте, на місці фіксується лише сам факт того, що товар зіпсовано. 

Нагадаємо, при порушенні ваших споживчих прав ви маєте право подати скаргу усно (на прийомі громадян чи за телефоном) або ж письмово, детальніше читайте в пам’ятці від Держпродспоживслужби. Зразок письмової скарги можна завантажити тут.

Також "Інформатор" писав, як правильно відмовитись від кредиту на прикладі судової практики та згідно із законом "Про захист прав споживачів".

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube