Кричати мовчки — звична реальність підліткового життя. Трек присвячений пережитим емоціям, які залишили на мені глибокий шрам, що довго болів.
Тепер якщо інтернет-магазин не надає інформації стосовно місцезнаходження та назви, Держпродспоживслужба має право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайту
Рада ухвалила обмеження доступу до сайтів інтернет-магазинів та інших продавців за умови відсутності достовірної інформації про їхнє найменування та місцезнаходження. Також пропонується обмежувати доступ до онлайн-магазинів, які працюють нечесно.
Про це йдеться в ухваленому у другому читанні та в цілому законопроєкті №6134, яким вводиться нова редакція закону про захист прав споживачів. Згідно з інформацією на сайті Ради, за відповідне рішення проголосували 263 народних депутатів.
Зокрема, ухваленим законом визначено, що у разі якщо інтернет-магазин (продавець) на сайті не надає інформації стосовно місцезнаходження та назви, "що унеможливлює здійснення заходу державного нагляду (контролю) відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з метою поновлення порушених прав споживачів, Держпродспоживслужба має право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайту (або частини вебсайту, програмного забезпечення) такого суб’єкта господарювання.
Серед іншого пропонується обмежувати доступ до сайтів інтернет-магазинів (продавців), які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів.
Також новим законом пропонується:
Раніше "Інформатор" наводив перелік 5 прав споживачів, знати про які має кожен. Коротко:
Нагадаємо, при порушенні ваших споживчих прав ви маєте право подати скаргу усно (на прийомі громадян чи за телефоном) або ж письмово, детальніше читайте в пам’ятці від Держпродспоживслужби. Зразок письмової скарги можна завантажити тут.
Також "Інформатор" писав, як правильно відмовитись від кредиту на прикладі судової практики та згідно із законом "Про захист прав споживачів".