Рада дозволила іноземцям служити в ЗСУ на офіцерських посадах

Також проходити контрактну службу як офіцер можуть відтепер і особи без громадянства

Іноземці в ЗСУ
Рада дозволила іноземцям служити як офіцери в ЗСУ. Колаж: Інформатор

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №12023. Він дозволяє іноземцям та особами без громадянства проходити службу у ЗСУ за контрактом на офіцерських посадах. Документ підтримали 276 народних депутатів.

Про це повідомили народний депутат Ярослав Железняк та міністр оборони Рустем Умєров у Telegram. Раніше ці категорії осіб могли служити лише на рядових та сержантських посадах.

“За 2.5 роки війни проти російської агресії ми побачили чимало іноземців, які доєдналися до Сил оборони і довели свою спроможність ефективно виконувати складні завдання на полі бою”, – зауважив Умєров.

Міністр нагадав, що раніше іноземці та особи без громадянства могли служити лише на рядових та сержантських посадах. За його словами, новий закон посилює кадровий потенціал війська.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що він був створений через необхідність збільшення чисельності бойового складу ЗСУ та інших військових формувань. Зокрема, йдеться про проводення додаткової мобілізації та про залучення у добровільному порядку на військову службу за контрактом усіх бажаючих, які мають відповідні військово-облікові спеціальності та бойовий досвід – зокрема, серед іноземців та осіб без громадянства.

Контракт на службу в ЗСУ

Очільник комітету Верховної Ради з національної безпеки Федір Веніславський повідомив, що українці, які добровільно прийдуть до ТЦК та СП без повістки, можуть укласти контракт на зарахування на службу в лавах ЗСУ. При цьому зробити це можна терміном на один рік. Також після року служби можна звільнитися.

Загалом підписання контракту із ЗСУ за власним бажанням відкриває перед майбутніми військовими більше можливостей, ніж призов за мобілізацією. Адже можна самостійно обрати посаду, в тому числі й в тилових частинах. Також військові-контрактники отримають соціальні гарантії.

Нагадаємо, з законопроєкту про посилення мобілізації на стадії розгляду прибрали норму про демобілізацію через 36 місяців служби. Відтак покинути ЗСУ зараз не можуть навіть ті, хто вступив до армії добровільно з перших днів війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube