Путін знову заявив про небажання воювати з НАТО: в ISW пояснили, чого насправді прагне російський президент

Путін заявив, що росія не має жодних суперечок з країнами НАТО, щоб замаскувати свою давню мету - послабити єдність Заходу та створити умови для розпаду НАТО

Конфлікт росії та НАТО
Путін регулярно повторює свою неприязнь до західних альянсів, щоб сформувати блок, в якому росія матиме право вето на ключові світові події

Російський президент володимир путін вкотре заявив про небажання росії воювати з НАТО. Диктатор намагається зобразити російську військову загрозу для Альянсу як уявну та штучну, щоб створити умови для розпаду НАТО. Це дозволить путіну створити блок, який не зможе протистояти майбутнім цілям росії, в тому числі й територіальним завоюванням. Тому перемога росії в Україні спричинить серйозну загрозу безпеці Заходу.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики проаналізували розгорнуте інтерв'ю російського диктатора путіна державному каналу "россия 1", яке вийшло 17 грудня. Під час розмови президент рф погрожував Фінляндії та запевняв, що росія не має наміру воювати з НАТО.

У звіті зазначається, що путін в інтерв'ю спробував заперечити попередження президента США Джо Байдена від 6 грудня про те, що рф нападе на країну НАТО в майбутньому, якщо виграє війну в Україні. Путін запевняв, що росія не має жодних геополітичних, економічних, військових чи територіальних причин воювати з НАТО, і що росія зацікавлена у розвитку відносин з країнами-членами НАТО.

"Заява путіна про те, що росія не зацікавлена у вторгненні в НАТО, також дуже схожа на наполегливі заяви Кремля наприкінці 2021 й на початку 2022 року, напередодні вторгнення, про те, що рф не мала наміру вдиратися в Україну", - кажуть аналітики ISW.

Вони вважають, що всі ці нові запевняння путіна не мають жодного підґрунтя. А інтерв'ю, ймовірно, було навмисною спрямоване на те, щоб представити російську військову загрозу НАТО як уявну та штучну.

В Інституті вивчення війни нагадали, що 21 липня путін погрожував Польщі, після того, як та відправила війська до білорусько-польського кордону через передислокацію вагнерівців до Білорусі. Тоді російський диктатор заявив, що рф відповість "усіма засобами", які є в її розпорядженні. А російський пропагандист Володимир Соловйов, Медведєв та інші російські "експерти" постійно погрожують застосувати ядерну зброю проти Сполучених Штатів та інших країн-членів НАТО.

Аналітики ISW зауважили, що ці погрози є частиною давніх російських наративів про можливий напад на НАТО, які з'явилися ще до того, як Фінляндія подала заявку на вступ до Альянсу і була прийнята до нього 4 квітня. Адже, мета путіна - створити умови, за яких НАТО підірве власну глобальну владу, створивши структурно та ідеологічно переможений Альянс, який не зможе протистояти майбутнім цілям росії, які можуть включати територіальні завоювання або встановлення російського сюзеренітету над державами, які Москва вважає належною сферою свого контролю.

"17 грудня путін заявив, що росія не має жодних "територіальних суперечок" з країнами НАТО, щоб замаскувати свою фактичну давню мету - послабити єдність Заходу і змусити НАТО відмовитися від своїх ключових принципів, таких як "політика відкритих дверей", яка дозволяє альянсу на власний розсуд приймати нових членів", - йдеться у звіті ISW.

Путін регулярно повторює свою неприязнь до західних альянсів, закликаючи до формування багатополярного світового порядку, в якому росія матиме право вето на ключові світові події. Аналітики переконані, що путін хоче, щоб НАТО визнав претензії, вимоги й сферу впливу росії.

В ISW раніше припускали, що путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну частково тому, що вважав НАТО слабким, а не тому, що Кремль відчував військову загрозу з боку НАТО. ISW також заявляв, що путін поважає лише військову силу, яку, на його думку, США і НАТО не будуть використовувати для захисту України, і, можливо, він очікує, що підтримка України з боку Заходу розвалиться. Аналітики вважають, що неодноразова риторика Кремля про його ворожі наміри щодо НАТО в поєднанні з потенційним майбутнім військовим потенціалом росії в разі її перемоги в Україні створюють серйозну загрозу безпеці Заходу.

"Якби росія змогла захопити Україну, то вона могла б розгорнути сили прямо до кордону НАТО з боку Чорного моря до Північного Льодовитого океану. Раптовий зрив західної допомоги, ймовірно, рано чи пізно призведе до краху здатності України стримувати російську армію. Враховуючи продемонстровані росією ворожі наміри щодо НАТО та її потенційні військові можливості вздовж майже всього східного кордону НАТО, Захід буде змушений підготуватися до захисту від можливих дій рф проти НАТО. Підтримка України пропонує Заходу найкращу можливість уникнути цих витрат і розширення російської загрози", - підсумували аналітики ISW.

Польща вже закликала НАТО готуватися до війни з рф

Нещодавно голова Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера заявив, що країни на східному фланзі НАТО повинні розпочати підготовку до ймовірної війни з росією. Зокрема, держави повинні прийняти трирічний графік для підготовки до потенційного протистояння.

Яцек Сівера наголосив, що більше часу на підготовку у них не буде, бо росія відновлює свою обороноздатність шаленими темпами. Сама Польща вже активно нарощує армію, щоб бути готовою до будь-якого розвитку подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube