Зброя проти Трампа: Конгрес США заборонив президенту виходити з НАТО

Аби покинути Альянс, доведеться отримати дозвіл з боку парламенту

Закон США
Фактично цей закон направлений на потенційне президентство Дональда Трампа

Конгрес США заборонив президенту Штатів виходити зі складу НАТО. Це стосується не персоналії, а посади як такої. Аби ухвалити подібне рішення, спочатку слід буде заручитися підтримкою американського парламенту.

Про це повідомляє видання The Hill з посиланням на свої джерела. Скоріше за все, це така собі страховка на випадок, якщо вибори 2024 року виграє Дональд Трамп.

Зазначається, що дане рішення було ініційоване двома сенаторами - Тімом Кейном та Марком Рубіо. Вони є представники Демократичної та Республіканської партій відповідно. Таку ухвалу Конгрес зробив 14 грудня. Тепер очікується підпис документа Джо Байденом. 

"Це положення підкреслює прихильність Конгресу до НАТО, який критикував колишній президент США Дональд Трамп під час його перебування на посаді", - пишуть журналісти.

За словами сенаторів, НАТО залишається сильною та впливовою силою. Воно здатне реагувати на ті виклики, які є в світі - зокрема на виклик російської агресії. Тім Кейн стверджує, що прийнятий закон цементує підтримку Америкою НАТО. Альянс має "фундаментальне значення" для нацбезпеки США, а також посилає "потужний сигнал" авторитарним режимам по всьому світові. 

"Ми повинні гарантувати, що захищаємо наші національні інтереси та безпеку наших демократичних союзників", - зазначив в свою чергу сенатор Марк Рубіо.

Зброя проти Трампа?

Скоріше за все, даний законопроєкт є фактичною зброєю - а точніше, своєрідним запобіжником - від волюнтаристських рішень Дональда Трампа на випадок, якщо останній в 2024 році стане президентом США. Відомо, що експрезидент раніше неодноразово критикував НАТО. Точилися навіть розмови, що він може відмовитися від зобов'язань Вашингтона щодо угоди про взаємну оборону Альянсу або й навіть більше - повністю виведе США зі складу цього блоку.

Ходили чутки, що під час своєї каденції Трамп справді роздумував про те, аби розпочати процедуру виходу США з НАТО. Втім, його радникам вдалося утримати президента від необдуманих та радикальних рішень з цього приводу. Можна також згадати, як ще 2017 року Трамп постійно критикував союзників за те, що вони недостатньо роблять для НАТО, а весь фінансовий тягар нібито несуть на собі Сполучені Штати.

Водночас прихильники експрезидента та його колеги по партії стверджують, що жорсткі заяви та критика Трампом Альянсу спонукали країни-члени виконати свої зобов'язання щодо досягнення 2% оборонних витрат. Таким чином полегшився тягар для Сполучених Штатів.

Нагадаємо, що в листопаді 2024-го у США пройдуть чергові президентські вибори. Вже зараз очевидно, що головними опонентами будуть чинний президент Джо Байден та колишній президент Дональд Трамп. Причому перемога Байдена наразі не виглядає стовідсотковою, а республіканець вже випереджає американського лідера згідно із соціологічними опитуваннями. Політика та поведінка Трампа складно передбачається аналітиками, політик здатний утнути майже будь-що. Тож допоки він не став президентом, американський держапарат, вочевидь, намагається убезпечити себе від потенційних загроз з боку Трампа. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube