Президент РФ каже, що у випадку мирних переговорів мають бути розглянуті й інтереси Москви, а не тільки Києва
Російський диктатор Володимир Путін вкотре заявив, що РФ готова до мирних переговорів з Україною, але зажадав "надійних гарантій" для Росії. Також він поскаржився, що Київ не хоче вести з Кремлем "чесний та відкритий діалог", а натомість начебто РФ карають - вводять санкції та намагаються конфіскувати закордонні активи. На додачу російський правитель цинічно звинуватив Україну в проведенні на території РФ "терористичних актів".
Про це Путін розповів у письмовому інтерв'ю китайському інформаційному агентству Сіньхуа напередодні свого візиту до Китаю. Текст інтерв'ю опублікували на сайті Кремля.
Диктатор РФ знову повторив свої наративи, що Росія готова до мирних переговорів щодо війни з Україною. Він каже, що в такому разі мають бути розглянуті й інтереси Кремля, а не тільки Києва.
"Ми хочемо всеосяжного, стійкого і справедливого врегулювання цього конфлікту мирними засобами. І відкриті до діалогу щодо України, але це мають бути переговори, що враховують інтереси всіх залучених у цей конфлікт країн, зокрема й наші інтереси. Укупі з серйозною розмовою про глобальну стабільність, про гарантії безпеки і для протиборчої сторони, і, звичайно, для Росії. Причому це мають бути надійні гарантії", - каже Путін.
Водночас російський президент вигадав, що будь-які гарантії для Росії, озвучені на перемовинах, начебто не будуть надійними. Путін каже, що західні держави змінюють свої правила, залежно від політичної ситуації.
"Головна проблема - це якраз надійність будь-яких гарантій, тому що ми маємо справу з державами, правлячі кола яких віддають перевагу світоустрою не на основі міжнародного права, а "порядку, заснованому на правилах", про які вони постійно говорять, але яких ніхто не бачив, з якими ніхто не погоджувався і які, судячи з усього, змінюються залежно від поточної політичної кон'юнктури та інтересів тих, хто їх придумує", - завив Путін.
Він вкотре повторив, що Росія вела мирні переговори й начебто досягла певних домовленостей навесні 2022 року в турецькому Стамбулі. Путін спробував переконати, що російських окупантів нібито не вибили з Київської області, а вони самі відійшли в рамках цих домовленостей.
Проте подібні заяви про начебто про "зірвану мирну угоду" неодноразово спростовувала українська сторона, зокрема очільник МЗС Дмитро Кулеба. За його словами, позиції сторін "були настільки різними, а вимоги Росії настільки абсурдними, що перспективи якогось реального рішення навіть не проглядалися".
Путін в інтерв'ю також похвалив пропозиції Китаю щодо врегулювання війни (йдеться про скликання міжнародної мирної конференції, схваленої російською та українською сторонами, з рівною участю всіх сторін). При цьому він поскаржився, що план Китаю нібито "не знаходить підтримки ні в Україні, ні в її західних покровителів".
"Вони не готові до рівноправного, чесного і відкритого діалогу, що ґрунтується на взаємній повазі та врахуванні інтересів одна одної... Натомість західні еліти наполегливо намагаються "покарати" Росію, ізолювати й послабити її, постачають київській владі гроші та зброю. Ввели проти нашої країни майже 16 тисяч односторонніх нелегітимних санкцій. Погрожують розчленувати нашу країну. Незаконно намагаються привласнити наші закордонні активи. Закривають очі на відродження нацизму, на проведення Україною на нашій території терористичних актів", - поскаржився Путін.
Україна вже скоро виробить спільну переговорну позицію, яку передасть Росії. Стратегію щодо цього розроблять на Глобальному саміті миру, який пройде в червні у Швейцарії. Зазначається, переговорна позиція буде представлена Росії як результат саміту. Це стане першим кроком до справедливого миру.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначав, що раніше, ніж відбудеться саміт миру, сідати за стіл переговорів з Росією немає сенсу, оскільки від неї не можна буде домогтися "сумлінних дій". За словами міністра, Україна має лише два способи привести РФ до ситуації, коли та буде готова на переговори. Перший, за його словами - це успіх на полі бою, а другий - створення коаліції країн, які поділяють одні й ті самі принципи та підходи. Тому на Глобальному саміті миру зараз і не передбачається участь Росії.
Нагадаємо, журналісти Інформатора опитали перехожих у Києві, що вони думають про переговори з Росією щодо завершення війни. Кияни упевнені, що під час мирних переговорів треба вимагати повернення до кордонів 1991 року. І водночас зауважують, що допоки у РФ не зміниться вертикаль влади, говорити з росіянами немає про що. Окрім того, ситуація на фронті вкрай складна і зараз - не на користь України. Домовлятися на таких умовах з Росією - собі дорожче.
До слова, розмови про так зване мирне врегулювання війни продовжують час від часу з'являтися на Заході. Так, днями президент Словаччини запропонував свою країну для переговорів між Україною та РФ. А в Пентагоні допустили можливість переговорів України та РФ, але з одною умовою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.