Після червневого саміту миру в Швейцарії можна спробувати залучити Росію до переговорів про мир, однак раніше робити це немає сенсу
Міністр іноземних справ Дмитро Кулеба розповів, коли можуть початися мирні переговори з Росією. За його словами, спочатку треба провести саміт миру, який планується на червень у Швейцарії. Випрацювавши спільний підхід, можна буде залучати до перемовин і РФ.
Однак до цього часу такі розмови не є змістовними. Про це голова МЗС розповів в інтерв'ю Foreign Policy.
Кулеба вважає, що сідати за стіл переговорів з Росією немає сенсу, оскільки від неї не можна буде домогтися "сумлінних дій". А Глобальний саміт миру, що його планує Україна в Швейцарії, передбачає створення коаліції країн, які поділяють спільні принципи.
За словами міністра, Україна має лише два способи привести РФ до ситуації, коли та буде готова на переговори. Перший, за його словами – це успіх на полі бою, а другий – створення коаліції країн, які поділяють одні й ті самі принципи та підходи. Тому на Глобальному саміті миру зараз і не передбачається участь Росії.
"Тому, що мета цього саміту – об'єднати країни, що розділяють принципи й підходи, на основі яких вони будуватимуть подальші дії", – підкреслив голова МЗС.
Однак потім, коли єдина концепція буде випрацьована, можна залучати РФ до переговорів. Або принаймні спробувати це зробити.
"Зрештою, не можна покласти край війні без обох сторін", – резюмував міністр.
Нагадаємо, що вже у червні у Швейцарії має пройти Глобальний саміт миру. Це ініціатива України, яка має на меті об'єднати світ (переважно західний) довкола мирного плану президента Зеленського. Очікується присутність делегатів з понад 80 країн. РФ серед них не буде.
Голова держави впевнений у досягненні результату принаймні по трьох пунктах Формули миру. Він також висловив надію, що сильні країни допоможуть політично "дотиснути" РФ.
В той же час в ОП та в цілому серед влади досить негативно висловлюються стосовно в принципі будь-яких перспектив мирних переговорів із Москвою. Київ каже, що не робитиме цього до того, поки Росія не виконає умови. Серед них - повний вивод військ, звільнення територій, репарації тощо. Тобто фактично йдеться про капітуляцію Кремля, на що останній, очевидно, не згоден.
З іншого боку, у Путіна також постійно заявляють про готовність до переговорів з Україною. Однак кремлівський план "миру" також передбачає фактичну капітуляцію Києва. Тож останній, природно, не бажає приставати на такі умови.
Раніше в Офісі президента робили заяву стосовно переговорів з Росією на фоні виділення нової допомоги від США. Там сказали, що ніхто не говоритиме з РФ на її умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.