Путін повинен програти: Зеленський подякував Палаті представників США за схвалення допомоги Україні

Читать на русском

Президент сподівається, що законопроєкт підтримають у Сенаті й скерують на розгляд президенту Джо Байдену

Читать на русском
Володимир Зеленський
Зеленський відреагував на схвалення Палатою представників США допомоги Україні

Президент сподівається, що законопроєкт підтримають у Сенаті й скерують на розгляд президенту Джо Байдену

Президент Володимир Зеленський подякував Палаті представників США за схвалення законопроєкту, який передбачає виділення майже 61 мільярда доларів допомоги Україні та союзникам. Він зазначив, що з самого початку війни США чітко продемонстрували свою лідерську роль. Ця рішуча позиція відіграє ключову роль у збереженні міжнародного порядку.

Про це він повідомив у вечірньому відеозверненні. Президент висловив вдячність нижній палаті Конгресу США, обом партіям і особисто спікеру Майку Джонсону.

"Сьогодні відбулось голосування Палати представників Сполучених Штатів. Дякую кожному й кожній, хто підтримав наш пакет: це рішення для захисту життя. Дякую особисто спікеру Майку Джонсону, усім американським серцям, які, так само як і ми в Україні, відчувають, що російське зло точно не повинно вигравати. Сподіваюсь, що розгляд пакету в Сенаті США і направлення Президенту Байдену будуть достатньо швидкими", - зазначив президент.

Він також висловив сподівання, що законопроєкт підтримають у Сенаті й скерують на розгляд президенту Джо Байдену.

"Америка від перших днів війни проявляла своє лідерство. Саме таке американське лідерство є життєво важливим для того, щоб у світі зберігся міжнародний порядок, заснований на правилах і передбачуваності життя для всіх народів. Безперечно, ми використаємо американську підтримку, щоб зміцнити обидва наші народи і наблизити справедливе завершення цієї війни – війни, яку Путін повинен програти", - заявив Зеленський.

Законопроєкт про допомогу Україні від США

20 квітня 2024 року Палата представників США провела перше успішне голосування за пакет законопроєктів з іноземною допомогою. Розмір допомоги становить понад 60 мільярдів доларів для України. Також нижня палата Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає дозвіл на передавання Україні заморожених активів Росії. Україна в рамках цієї процедури може отримати майже $8 млрд. Тепер ці питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.

Україна давно чекала на голосування за цей пакет допомоги, але рішення постійно відкладали. Президент США Джо Байден у 2023 році висунув ініціативу про надання Україні допомоги у розмірі 61 млрд доларів. Після цього ініціативу мала затвердити Палата представників, проте через позицію спікера Майка Джонсона до цього дня це не вдавалося зробити. Спочатку республіканець наполягав, що разом з допомогою Україні має бути затверджене посилення кордону США. Згодом він заявив, що Палата представників підготує власний законопроєкт про фінансування України.

Нагадаємо, під час інтерв'ю бразильським ЗМІ Зеленський заявив про спроби Росії заважати розвитку України протягом 30 років незалежності. Він підкреслив, що Росія намагалася знищити український оборонно-промисловий комплекс та змусити країну віддати свою зброю. Також він зазначив, що теоретично західні країни-партнери могли б надати допомогу Україні в збиванні ворожих ракет, як це було у випадку атаки на Ізраїль. Вони могли б збивати ракети, які летять по українських городах і селах. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.