Міноборони Британії невикористало більше половини коштів із фонду підтримки України - Guardian

Читать на русском

Частина обладнання, передбаченого в підписаних контрактах, не потрапить в Україну до весни наступного року

Читать на русском
Міноборони Британії
Міноборони Британії звинуватили у повільному постачанні зброї Україні

Частина обладнання, передбаченого в підписаних контрактах, не потрапить в Україну до весни наступного року

Міністерство оборони Великої Британії не витратило більше половини виділених Україні 900 мільйонів фунтів стерлінгів. Затримка коштів пов'язана з бюрократичними складнощами під час укладання контрактів. Частина обладнання, передбаченого за вже підписаними контрактами, не добереться до України до весни 2025 року.

Про це йдеться в матеріалі The Guardian. Стверджується, що Міжнародний фонд для України, очолюваний Великою Британією, і який налічує дев'ять країн-донорів, занадто повільно постачає зброю на фронт.

У статті йдеться, що з 900 млн фунтів стерлінгів, наданих урядами за останні два роки, з яких 500 млн фунтів стерлінгів надійшли від Великої Британії, тільки 404 млн фунтів стерлінгів було виділено або витрачено.

Незважаючи на підписані контракти, частина військової допомоги Україні від Великої Британії дістанеться місця призначення тільки до весни 2025 року. Чиновники Міноборони Британії пояснюють затримку необхідністю ретельної перевірки кожного з численних учасників тендерів на оборонні контракти.

Що відомо про Міжнародний фонд для України

Міжнародний фонд підтримки України створили у серпні 2022 року для фінансування військової підготовки та обладнання для Києва після широкомасштабного вторгнення РФ в лютому того ж року. Він був задуманий як "гнучкий фонд з низьким рівнем бюрократії", яким керує британське міністерство оборони від імені виконавчої групи, що складається з Великої Британії, Норвегії, Нідерландів, Данії, Швеції та Литви.

Виділити гроші зобов'язались Данія (133 млн фунтів), Ісландія (3 млн фунтів), Литва (5 млн фунтів), Нідерланди (110 млн фунтів), Норвегія (119 млн фунтів), Швеція (26 млн фунтів), Австралія (26 млн фунтів) та Нова Зеландія (4 млн фунтів).

Підтримка України від Британії

З перших днів повномасштабної війни Велика Британія стала на сторону України й активно підтримує її у протистоянні російським загарбникам. Вона надає військову техніку, озброєння, боєприпаси, а британські інструктори навчають українських воїнів. Наприкінці лютого цього року Велика Британія оголосила про передачу нової партії протитанкових ракет "Брімстоун" задля посилення захисту України. Ці ракети вже проявили свою ефективність на полі бою, в одному з випадків змусивши російські війська відступити під час спроби переправи через річку. 

Також Велика Британія разом із Латвією очолили коаліцію дронів для України. У її рамках країна поставить ще тисячі дронів для наших захисників. Їх передадуть у рамках нового пакету допомоги, який оцінюється у 200 млн футів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.