Президент Зеленський розповів бразильським журналістам, як Україна відновлює оборонне виробництво наперекір Росії

Читать на русском

Президент України також заявив, що для українців важлива участь Бразилії в першому Глобальному саміті миру

Читать на русском
Володимир Зеленський
Зеленський розповів, як РФ намагається знищити оборонний комплекс України. Фото: ОП, ЖБТЗ/Facebook

Президент України також заявив, що для українців важлива участь Бразилії в першому Глобальному саміті миру

Президент Володимир Зеленський заявив про спроби Росії заважати розвитку України протягом 30 років незалежності. Він підкреслив, що Росія намагалася знищити український оборонно-промисловий комплекс та змусити країну віддати свою зброю. Проте, за його словами, Україна відновила виробництво артилерії, артилерійських снарядів, ракет, а також налагодила масове виробництво дронів і систем радіоелектронної боротьби.

Про це Зеленський повідомив в інтерв'ю бразильським ЗМІ. Він підкреслив, що українці готові захищати свою державу та своїх дітей, і висловив подяку партнерам за підтримку.

"В інтерв’ю бразильським журналістам розповів про відновлення і розвиток нашого оборонного виробництва, про те, що українці захищають свою державу і своїх дітей, про підтримку партнерів, відносини з президентом Бразилії Лулою да Сілвою та важливість його присутності на Глобальному саміті миру у Швейцарії, а також про санкційний тиск на Росію та його підтримання Бразилією", - зауважив президент України.

Також Зеленський повідомив, що Україна зацікавлена в активній участі Бразилії та, зокрема, президента Лули да Сілви в першому Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії в червні. За словами Зеленського, присутність Лули да Сілви там, як і будь-яких лідерів будь-яких держав світу, які отримують запрошення, говорить про те, що вони хочуть миру.

"Бажано, щоб це був справедливий мир для України", – зазначив Володимир Зеленський. 

Зеленський з бразильськими журналістами
Зеленський з бразильськими журналістами

Президент наголосив, що для України дуже важлива підтримка Бразилії. Утім тривалий час Україна не могла донести до цієї країни правду про розвʼязану Росією війну. Так сталося через довгострокові відносини Бразилії з Радянським Союзом, продовження сучасною Росією його політики і просування російських пропагандистських наративів в інформаційному просторі країн Латинської Америки.

"І це ваш великий плюс, що журналісти Бразилії почали приїжджати в Україну, розуміти, що тут відбувається, і потім видавати цю інформацію", – сказав президент.

Володимир Зеленський подякував журналістам за приїзд в Україну й додав, що запрошує відвідати нашу країну президента Бразилії. Глава держави також нагадав, що зустрічався з Лулою да Сілвою у вересні 2023 року на полях сесії Генасамблеї ООН, де мав змогу поспілкуватися з ним особисто.

Співпраця з Бразилією і збільшення воєнного виробництва у 2024 році

Уряд України планує у 2024 році збільшити виробництво українське оборонне виробництво. Так, за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україна спрямує 265 млрд грн на закупівлю, виробництво та ремонт озброєння.

Нагадаємо, що правляча влада Бразилії під керівництвом президента Луїза Інасіо Лули да Сілви вирішила запросити російського лідера Володимира Путіна на майбутній саміт G20 у Ріо-де-Жанейро (він відбудеться 18-19 листопада). При цьому Міжнародний кримінальний суд виніс рішення про арешт путіна у зв'язку з порушеннями прав людини, а Бразилія прийняла Римський статут, що може спричинити проблеми під час візиту диктатора. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.