Проведуть на льодовику близько 13 місяців: на станцію "Академік Вернадський" відправилися українські вчені

Читать на русском

Учасники експедиції встановили два рекорди

Читать на русском

Учасники експедиції встановили два рекорди

На станцію "Академік Вернадський" вирушила 26-а українська антарктична експедиція. Вони проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців.

Про це повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру,передає Інформатор .

Керівником експедиції став рекордсмен за кількістю зимівель на "Вернадському" - вчений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Це буде його вже дев'ята річна експедиція (до цього максимальна кількість зимівель на станції не перевищувала 8).

Всього у 26-ій експедиції буде 12 учасників: сім вчених, лікар, кухар, дизеліст, системний механік та сисадмін. З них 11 чоловіків і 1 жінка - біолог Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала).

У складі експедиції найбільше представників Харківської області - 3, Києва та Чернігівської області - по 2. Також по 1 учаснику з Вінницької, Запорізької, Полтавської, Київської та Львівської областей. Експедицією заплановані дослідження за п'ятьма основними напрямками:

  • геокосмічні;
  • геолого-геофізичні;
  • гідрометеорологічні;
  • океанографічні;
  • біологічні.

Наразі на "Вернадському" триває масштабна модернізація, троє фахівців - дизеліст, системний механік і сисадмін - поїхали в експедицію на місяць раніше, щоб встановити і налаштувати нове обладнання, з яким їм доведеться працювати.

Для довідки: Академік Вернадський - це українська антарктична станція, розташована на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, біля Антарктичного півострова. На станції займаються науковими дослідженнями зі зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що біля станції «Академік Вернадський» відколовся великий шматок льодовика. Крім того, учасник української антарктичної експедиції Василь Омелянович наклав на себе руки на станції «Академік Вернадський» .

Також Інформатор писав, що на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді народилося перше тюленя .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.