“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Науковці дослідили вплив кави на мозок
Дослідницькі роботи вчених відкрили нові властивості кави на організм людини. Цього разу дослідили вплив еспресо на мозок.
Видання Sci News повідомляє, що науковці з Університету Верони виявили захисну властивість кави проти нейродегенеративних розладів, таких як хвороба Альцгеймера. Вчені поставили собі мету – з'ясувати, чи можуть сполуки в еспресо запобігати агрегації тау-білків, пов'язаних із деменцією, в лабораторних умовах.
Науковці зробили порції еспресо з куплених у магазині зерен, а потім відтворили їхній хімічний склад за допомогою спектроскопії ядерного магнітного резонансу. Вони виділили кофеїн і тригонелін, флавоноїд геністеїн і теобромін — сполуку, також виявлену в шоколаді. І зосередилися на вивченні впливу саме цих речовин.
Далі дослідники інкубували компоненти, а також екстракт еспресо разом з укороченою формою тау-білка до 40 годин.
У міру збільшення концентрації екстракту еспресо, кофеїну або геністеїну фібрили білка ставали коротшими. При цьому екстракт демонстрував найбільш вражаючі результати.
“Ми представили велику кількість доказів того, що кава еспресо, широко споживаний напій, є джерелом природних сполук, які виявляють корисні властивості для полегшення патологій, пов’язаних з тау”, - заявили автори дослідження.
Вчені визнають, що потрібні додаткові дослідження, але уже ці попередні результати можуть прокласти шлях до пошуку або розроблення інших біологічно активних сполук проти нейродегенеративних захворювань, включно з хворобою Альцгеймера.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.