Проміжні вибори в США: для демократів не все так погано, як очікувалося

Прибічники Демократичної партії приємно здивовані, адже результати виявилися кращими, ніж очікувалося

Проміжні вибори в США: для демократів не все так погано, як очікувалося
Перші підрахунки показують, що республіканці перемагають, але відрив невеликий

Наразі партія не має великих втрат у Палаті представників та захоплює важливі губернаторські пости. У кількох штатах ще триває підрахунок голосів, тому залишалася ймовірність того, що республіканці отримають контроль як у Конгресі, так і в Сенаті США.

Для демократів усе не так уже й погано

Перші результати проміжних виборів показують, що наразі демократи мають у Конгресі 46 місць. Водночас республіканці здобули 47 крісел. Ситуація ще може змінитися, оскільки підрахунок триває. Але як можна зробити висновки, відрив незначний, адже для отримання більшості потрібно 51 місце, повідомляє The Associated Press.

Республіканці перемагають, але їхня перевага незначна
Республіканці перемагають, але їхня перевага незначна

Ключовою перемогою для республіканців стала перемога Джона Феттермана в напруженій боротьбі з республіканцем Мехметом Озомом у Пенсильванії. Це дає демократам ще одне місце в Сенаті. Тепер сили у верхній палаті співвідносяться як 50 на 50. Республіканці ще мають можливість виграти контроль над Сенатом. Зробити це важко, адже потрібно виграти принаймні два місця в трьох сенатських перегонах у Джорджії, Арізоні та Неваді, повідомляє Reuters.

Politiko пише, що демократи здобули вирішальну перемогу в кількох ключових округах. До Конгресу проходять Ебігейл Спанбергер у штаті Вірджинія, Вісенте Гонсалес (штат Техас) і Марсі Каптур (штат Огайо). Також демократам вдалося уникнути болючої поразки в Род-Айленді.

Демократи виконали низку своїх передвиборчих обіцянок зі стимулювання «зеленої» енергетики, відновлення зруйнованих доріг і мостів, збільшення соціальних виплат населенню, та зниженню цін на ліки. Однак вони отримали шквал критики з боку республіканців щодо подолання наслідків пандемії COVID-19, боротьбі з інфляцією та зростанням злочинності. Це змусило їх тримати оборону навіть у традиційно демократичних штатах, але перемога республіканців не така вже і блискуча.

Як демократам вдалося втримати удар

Причина зростання електоральної прихильності, схоже, криється в підтримці демократами права на аборти, яке дуже схвилювало американське суспільство. У червні Верховний суд США дав можливість окремим штатам суттєво обмежити право жінки на аборт, це рішення просували республіканці. Екзит-поли, проведені Edison Research, показали, що економіка та аборти були двома основними проблемами для виборців, причому 76 % демократів сказали, що аборти були найбільшою рушійною силою їхнього голосування, запевняє Reuters.

Американці сприйняли закон про аборти як наступ на права жінок
Американці сприйняли закон про аборти як наступ на права жінок

Ще однією причиною стала «безвідповідальна риторика», приклади якої щедро надавали представники республіканців-трампістів. Демократи, зокрема Байден, відверто звинувачували їх у зростанні політичного насильства, як, наприклад, напад на чоловіка спікерки Конгресу Ненсі Пелосі.

Частина республіканців, яких умовно можна назвати «ізоляціоністами», виступають за скорочення участі США в міжнародній політиці, зокрема й за зменшення підтримки України. Останні події на геополітичній арені, такі, як погрози Ірану та Північної Кореї завдати ударів по США могли переконати американського виборця, який ще пам'ятає 11 вересня 2021 року, що ворога краще зустрічати на його  території.

Конкуренти дихають Трампу в потилицю

Республіканці змогли закріпитися у штаті Флорида, який раніше був прихильним до демократів. Кандидат республіканців Марко Рубіо зберіг місце в Сенаті, а один із ймовірних кандидатів у президенти Рон ДеСантіс залишається губернатором штату. Перемога республіканців настільки переконлива, що в демократів не буде шансів виграти президентські вибори в штаті, вважає Politiko.

«Тепер завдяки переважній підтримці жителів Флориди ми не тільки виграли вибори, ми переписали політичну карту», — сказав ДеСантіс.

Його ймовірний конкурент на праймеріз, улюбленець ультраправих виборців, Дональд Трамп відчуває загрозу, адже, як вважають, 15 листопада він планує оголосити про свою участь у президентських виборах 2024 року. Ймовірно, він зробить усе можливе, аби усунути ДеСантіса з перегонів. Трамп уже почав висміювати ДеСантіса на мітингах і стверджувати, що губернатор не буде життєздатним претендентом на цю номінацію, якщо він балотуватиметься, повідомляє Reuters.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube