День до виборів: Байден заявляє, що перемога республіканців може зруйнувати американську демократію

Читать на русском

Демократи та республіканці роблять останні заяви напередодні проміжних виборів до Конгресу, які відбудуться 8 листопада

Читать на русском
День до виборів: Байден заявляє, що перемога республіканців може зруйнувати американську демократію
У США партії роблять останні спроби вплинути на ситуацію

Демократи та республіканці роблять останні заяви напередодні проміжних виборів до Конгресу, які відбудуться 8 листопада

Незалежні експерти вважають, що на цих виборах переможе Республіканська партія, і це може стати першим кроком до їхніх перемог на виборах до Сенату та президентських виборах. Контроль, навіть над однією палатою парламенту, дасть змогу республіканцям, і зокрема їх найбільш радикальному крилу — трампістам, завадити законодавчим ініціативам Байдена.

Битва гаманця і принципів

Мова йде не лише про контроль над Палатою представників, а і про наступні вибори до Сенату та президентські вибори 2024 року. Демократи втратили перевагу в штатах, де їхні кандидати в сенатори перемагали — Джорджії, Пенсільванії та Неваді.

Команда президента Джо Байдена виконала свої обіцянки щодо стимулювання використання чистої енергії та відновлення зруйнованих доріг і мостів, однак їхні перспективи похмурі, вважає агенція Reuters. Американський виборець усе ж незадоволений їхньою роботою. Республіканці критикують Байдена за високу інфляцію та зростання злочинності на хвилі пандемії COVID-19. І, здається, такі конкретні речі, як зростання рахунків та небезпека на вулиці хвилюють американського виборця більше, ніж абстрактніша небезпека демократії у їхній країні.

Демократи традиційно приділяють багато уваги захисту вразливих верств населення. Вони анонсують роботу на зниження цін на ліки, збереження норм соціального забезпечення, забезпечення права на аборти.

Популізм деяких республіканців приваблює ультраправого виборця
Популізм деяких республіканців приваблює ультраправого виборця

Одним із головних козирів демократів стала критика необґрунтованої популістської риторики деяких республіканців-трампістів, зокрема і про «вкрадені вибори» 2020 року. Трамп заявляв, що результати президентських виборів були сфальшовані, а це стало приводом для натовпу його прихильників вдертися до Капітолія 6 січня 2020 року. Байден попереджає, що така риторика загрожує демократичним нормам.

«Демократія буквально в бюлетені. Не можна любити країну лише тоді, коли ти перемагаєш», — сказав він під час виступу перед студентами коледжу Сари Лоуренс.

Раніше він покладав на республіканців провину за наростання політичного насильства в США, зокрема напад на чоловіка спікерки парламенту Ненсі Пелосі в його ж будинку. Нападник виявився прихильником найрізноманітніших теорій змов, які експлуатуються окремими трампістами.

Лише 40% громадян задоволені роботою Байдена. У деяких штатах він не бере участі у виборчих кампаніях аби не знижувати рейтинг кандидатам-демократам.Тим часом на мітингу в Маямі колишній президент Дональд Трампа повторив свої заяви про «крадені вибори» 2020 року. І його персона навпаки вельми популярна серед виборців республіканців. 

Експерти прогнозують, що республіканці можуть отримати додатково понад 15 місць до Конгресу, що дасть їм змогу призначити свого спікера замість Ненсі Пелосі. Ймовірна перемога республіканців, серед яких багато трампістів, майже неминуче означає ускладнення взаємин із союзниками у Європі та зменшення допомоги Україні.

Українське питання

У цій виборчій кампанії республіканці пропонували виборцям прості відповіді на складні питання. Однією з причин зростаючої інфляції в країні вони називали потужну допомогу Сполучених Штатів Україні в російсько-українській війні. Президент Джо Байден неодноразово запевняв, що готовий допомагати стільки, скільки буде потрібно, але не всім це довподоби. Дехто вважає, що війна в Європі — проблема не США, а ЄС. 

«Єдині кордони, про які вони (демократи — ред.) піклуються, українські. Не американські кордони. При республіканцях ні одного пені не піде Україні. Наша країна понад усе», — каже кандидатка в конгресмени Марджері Тейлор Ґрін. Позицію ультраправої трампістки підтримують багато прихильників партії.

Марджері Тейлор Ґрін називають фактичним представником Трампа в Конгресі. Вона поділяє віру 60 % виборців республіканців у те, що в Трампа вкрали перемогу. Марджері Ґрін рішуче налаштована проти Байдена і планує розпочати процедуру імпічменту та ініціювати кілька розслідувань проти нього після свого приходу до влади, повідомляє New York Times. Вплив цієї конгресменки серед республіканців стрімко зростає, як свого часу рейтинг її кумира Трампа. Це означає, що ймовірно Україна невдовзі зустрінеться з потужним опором нижньої палати Парламенту США. Росія прекрасно розуміє ситуацію, тому намагається втрутитись в американські вибори в Конгрес, використовуючи "ботоферми" для підтримки трампістів.

Водночас опитування показують, що якби зараз відбулися вибори до Сенату, більшість усе ж отримали б демократи. Адміністрація Байдена все ще має чимало механізмів, аби підтримати Україну. 4 листопада відбувся візит до Київа Джейка Саллівана, радника президента США, під час якого він запевнив, що Сполучені Штати будуть нас підтримувати незалежно від результатів виборів. Серед республіканців теж є чимало друзів України. Водночас зявилася інформація про заклики до України змінити свою позицію щодо переговорів із кремлем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.