Дональд Трамп братиме участь у президентських виборах 2025 року, це майже не викликає сумнівів
Ймовірний успіх Республіканської партії на виборах до конгресу змушує задуматися, хто стане на чолі найпотужнішої держави світу після 2025 року. Перше, що спадає на думку — на заміну Байдену прийде Трамп. Насправді ситуація в улюбленця республіканців далеко не безхмарна.
Експрезидент Дональд Трамп анонсував, що 15 листопада зробить «важливу заяву», пише Reuters. Як думають, йдеться про його готовність висувати свою кандидатуру на президентських виборах 2025 року. Існує також ймовірність, що здобувши перемогу в Конгресі, республіканці спробують оголосити імпічмент Байдену, наблизивши тим самим час президентських виборів. Звісно, навряд чи їм це вдасться, однак спроби можуть мати місце й це небезпечне тим, що відвертатиме увагу Білого Дому від українського питання.
Політолог Володимир Фесенко вважає, що Дональд Трамп спробує свої сили знову. Водночас два роки — це довгий термін для політики.
«За це час може багато чого змінитися, може багато чого статися. Зокрема є кримінальні справи, де фігурує Трамп. Як вони на нього вплинуть — ніхто не знає. Вони можуть вплинути як на користь Трампу, так і проти нього. Але, тим не менш, якщо Трамп залишиться основним кандидатом від Республіканської партії після праймеріз (голосування за кандидата всередині партії — ред.), а, нагадаю, серед республіканців він фаворит, то 2024 року він, безумовно, висуватиметься», — каже пан Володимир.
Попри те, що демократи виконують свої обіцянки щодо стимулювання використання чистої енергії, відновлення зруйнованих доріг і мостів, збільшення соціальних виплат населенню, та зниженню цін на ліки, їхні перспективи похмурі, вважає агенція Reuters. Американці незадоволені їхньою роботою. Вони вважають неприйнятними дії Адміністрації Байдена в подоланні наслідків пандемії COVID-19, боротьбі з інфляцією та зростанням злочинності.
Як наслідок, особистий рейтинг Байдена невеликий. Його роботою задоволені тільки 40 % виборців. Зазвичай діючий президент висувається кандидатом від своєї партії на чергових виборах. У разі збереження цієї традиції навряд чи на Джо Байдена, якому тоді буде 83 роки, чекає успіх, принаймні, поки, що так здається.
З іншого боку, попри палку прихильність частини республіканців, Трамп, якому 77 років, зараз непопулярний поміж усієї нації. Наразі він може розраховувати на підтримку 41 % виборців. Показово, що позиція Байдена серед демократів дещо зміцнилася за останні кілька місяців, а позиція Трампа з-поміж республіканців дещо ослабла, пише USAToday. Цілком ймовірно, що йому на зміну в республіканців з’явиться хтось інший, наприклад губернатор Флориди Рон ДеСантіс, пише Washington Post.
Чотирирічне президентське правління Трампа було занадто суперечливим. А завершилося воно, нагадуємо, подією, яка збурила США — 6 січня 2021 року його послідовники атакували Капітолій США. І тепер ось уже два роки він продовжує наполягати, що його поразка на виборах стала результатом шахрайства. За це його нещадно критикують супротивники.
«Демократія буквально в бюлетені. Не можна любити країну лише тоді, коли ти перемагаєш», — сказав Джо Байден під час виступу перед студентами коледжу Сари Лоуренс.
Наразі на Трампа запроваджено низку розслідувань, включно зі скандальною справою, яку розпочало Міністерство юстиції щодо секретних документів, які він узяв із Білого дому після свого відходу з посади. Володимир Фесенко переконаний, що занадто рано робити будь-які прогнози.
«Ще занадто рано говорити. Про це варто буде говорити 2024 року — не раніше. Ще будуть події в США і світі, які можуть змінити ситуацію докорінно, наприклад, перемога (дай Боже) України.
Володимир Фесенко звертає увагу, що риторика Трамп і республіканців щодо надання підтримки України може докорінно змінитися після їх приходу до влади. Адже стримування агресії кремля — державний інтерес США, щоби там не казали окремі політики, тим більше перед виборами.
«Коли Трамп переміг минулого разу — у кремлі шампанське відкорковували. Свого часу новообраний президент Трамп викликав у багатьох підозри щодо того, що він хотів домовитись із путіним. І він дійсно хотів домовитись із путіним. Але що сталося насправді? Відносини між США й росією в часи президенства Трампа не покращились, а погіршились. За Обами вони були набагато кращі, ніж у часи Трампа — от такий парадокс. І якщо за Обами Україна не отримувала зброї взагалі від США, то за Трампа ми отримали не тільки летальну зброю, а і «Джавеліни»», — тому експерт радить не поспішати з висновками.
Зрештою, хто сказав, що ситуація не повториться? Адже Трамп свого часу назвав війну росії проти України геноцидом, ще й критикував пасивність США та НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.