Іран заявляє, що Патрушев приїхав домовлятися щодо балістичних ракет: про що це свідчить

Читать на русском

Секретар Ради національної безпеки росії прибув до Тегерана 8 листопада

Читать на русском
Іран заявляє, що Патрушев приїхав домовлятися щодо балістичних ракет: про що це свідчить
В кремлі шукають всі можливі варіанти, але Іран має власний інтерес

Секретар Ради національної безпеки росії прибув до Тегерана 8 листопада

Метою візиту, ймовірно, є перемовини щодо продажу іранських балістичних ракет. Цікаво, що Іран, який раніше заперечував будь-які поставки безпілотників росії, сам поширює інформацію про потенційні майбутні постачання. У звязку з цим виникає два питання: чому «друга людина кремля» має особисто домовлятися про постачання озброєння та навіщо Тегаран кричить про це на весь світ?

«Друга людина кремля» їде домовлятися з братським режимом-терористом

Патрушев прибув на запрошення Секретаря Ради безпеки Ірану Алі Шамхані та матиме низку зустрічей із високопоставленими іранськими політичними та економічними чиновниками для обговорення російсько-іранських відносин, передає ISW. Показово що задля реалізації угоди з придбання балістичних ракет знадобилася зустріч аж на такому рівні. Це може свідчити про те, наскільки гострою стала проблема з озброєнням для російського режиму.

Зустріч спікера Ісламської ради Ірану Мохаммада Багера Калібафа та секретаря Ради національної безпеки росії Миколи Патрушева
Зустріч спікера Ісламської ради Ірану Мохаммада Багера Калібафа та секретаря Ради національної безпеки росії Миколи Патрушева

Москва дійсно гостро потребує цієї зброї, оскільки майже вичерпала свої запаси. Ситуація на фронті для росії загрожує стати некерованою кожен день. У мережі масово з’являються матеріали зі скаргами мобілізованих, вони навіть потрапляють на державні канали. Своєрідним морфієм для зіпсованого рашистською пропагандою народу стали неприховані терористичні акти проти України, але от тепер, схоже, їх нема чим здійснювати.

Візит відбувається на тлі інформації, що 8 листопада сталася пожежа на борту вантажного судна на узбережжі Каспійського моря, в Астрахані. Раніше розвідка повідомляла, що військові вантажі з Ірану перевозитимуться саме морем. Експерти припускають, що подібний вантаж перевозили на цьому судні, при чому йдеться не про безпілотники, а саме про балістичні ракети. За деякими розрахунками, якщо перевезення озброєння дійсно було, то на те, аби повторити подібну поставку потрібно десь три тижні.

Візит Патрушева до Тегерану може свідчити, що кремль погодився допомогти Ірану в програмі створення ядерної зброї, про що раніше попереджав Інститут вивчення війни. Якщо це так, то, очевидно, спонукає провідних гравців регіону, таких як Ізраїль та Саудівська Аравія, рішучіше протидіяти кремлю.

Навіщо Іран сам про це повідомляє

Інститут вивчення війни припускає, що Іран, ймовірно, публічно оголосив про прибуття Патрушева, щоби привернути увагу Ізраїлю, Саудівської Аравії та інших міжнародних гравців до того факту, що співпраця між москвою й Тегераном поглиблюється. Це має сигналізувати регіональними супротивникам Ірану, з якими росія час від часу співпрацює, що відтепер відносини між режимами активізуються, а значить, їхні стосунки з москвою стануть напруженішими. Зважаючи на присутність армії рф у регіоні, для Ізраїлю це може стати серйозним викликом.

Іншою можливою причиною такого відвертого оголошення мети візиту кремлівського чиновника в Тегеран може бути намагання перейняти тактику кремля «деескалація через ескалацію». «Ноу хау», яке не раз виручало росію, полягає в тому, аби постійно піднімаючи ставки примусити супротивника погодитися на програшні для нього умови перед страхом ще більшої ескалації. По суті, це банальний шантаж, яким путін активно користується.

Під час захоплення Криму кремль використовував свою стратегію «деескалації через ескалацію»
Під час захоплення Криму кремль використовував свою стратегію деескалації через ескалацію

Наразі стосунки між Іраном та колективним Заходом напружені. Тегеран звинувачує США та їхніх союзників у регіоні в роздмухуванні протестів. Іранський теократичний режим із вересня поринув у боротьбу з власним народом. Приводом для демонстрацій стало вбивство 22-річної дівчини Махси Аміні в Тегерані співробітниками поліції за неправильне носіння хіджабу. У процесі придушення протестів «правоохоронні» органи Ірану вже вбили 318 людей, при тому загинуло також 46 працівників поліції, повідомляє Інформаційне агентство правозахисників (HRANA). Іранська влада заявила, що притягуватиме до суду понад дві тисячі людей, які брали участь у протестах і частину їх стратять. Загалом за участь у протестах затримали 14 тисяч людей і парламент Ірану проголосував (!) за те, щоби стратити їх усіх, повідомляє агенція Iol. Хоча важко уявити, що цей заклик реалізують.

Ці події відбуваються на тлі погроз Тегерану розпочати бойові дії проти США та Саудівської Аравії. У Сполучених штатах прийняли виклик, а Байден, навіть, «обмовився», що Америка звільнить іранців.

14 тисяч громадян Ірану чекають своєї долі
14 тисяч громадян Ірану чекають своєї долі

З’явилися повідомлення про те, що іранський режим шукає в росії допомоги в придушенні протестів, не зрозуміло, чи буде це обговорюватися з Патрушевим. Не ясно також, як росія може в цьому допомогти Ірану. Натомість відомості про перемовини з передачі ядерних технологій, безумовно, підвищують ставки в геополітичній грі.

Можна припустити, що Іран своїм повідомленням про перемовини з росією щодо передачі балістичних ракет сигналізує США про потребу діалогу. Мовляв, ви закриваєте очі на те, що ми робимо у своїй країні, а ми не нападаємо на ваші бази й союзників, призупиняємо розробку ядерної зброї, та й, так тому й бути, не караємо на горло 14 тисяч своїх громадян, щоби вашим виборцям спалося спокійніше. Тегеран також сподівається, що якщо Білий Дім почне домовлятися, то в обмін на припинення постачання озброєння до росії можна буде отримати скасування частини санкцій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.