Байден: злочинець, який напав на Пола Пелосі викрикував ті ж гасла, що й нападники на Капітолій

Байден звинувачує політичних супротивників у безвідповідальній риториці

Байден: злочинець, який напав на Пола Пелосі викрикував ті ж гасла, що й нападники на Капітолій
Вибори до конгресу

У США політики закликають покласти край «безвідповідальній риториці» та переживають за свої родини. За словами демократів, зловмисник напав на Пола Пелосі з молотком, зламавши йому череп і на це його надихнула “безвідповідальна” риторика республіканців. Натомість республіканці заявляють, що демократи самі винуваті в наростанні конфронтації в суспільстві.

“Політичному насильству нема місця в Сполучених Штатах”

Виступаючи на передвиборчому мітингу у Філадельфії, президент США Джо Байден заявив, що політичному насильству «немає місця» в Сполучених Штатах. Він додав, що «досить» це терпіти. Президент Байден сказав, що за повідомлення ЗМІ, зловмисник під час нападу викрикував «Де Ненсі». Це те ж гасло, яке скандували радикально налаштовані прихильники Дональда Трампа під атаки на Капітолій США 6 січня 2021 року.

Злочинець, який напав на будинок Пола Пелосі вимагав побачення зі спікеркою Конгресу Ненсі Пелосі. На той час вона працювала у Вашингтоні. 82-річний Пол Пелосі переніс операцію і відновлюється в лікарні, повідомляє France 24.

Наростання популізму

Залишилося трохи понад тиждень до вирішальних проміжних виборів у США, і члени обох партій забили тривогу щодо можливого наростання політичного насильства, хоча поліція, поки що не назвала мотив нападу.

Як зазначають ЗМІ, 42-річний Девід ДеПейп, якого поліція затримала як підозрюваного в нападі на будинок спікера, поширював типові для прихильників Трампа фейки про «вкрадені вибори» 2020 року та захоплення Капітолія. Чимало кандидатів-республіканців намагалися отримати прихильність виборців, основуючи свою передвиборчу кампанію на подібних тезах Трампа. Демократи вважають, що напад на Пелосі є неминучим наслідком безвідповідального «загравання» представників Республіканської партії з маргінальними групами.

«Чому ми думаємо, що одна партія може говорити про «вкрадені вибори», «Covid — це обман», «все це купа брехні», і це не впливає на людей, які, можливо, не настільки збалансовані? Що змушує нас думати, що це не зіпсує політичний клімат?» — наводить CNN слова Байдена.

Республіканці перекладають вину на демократів

Трамп, який досі є фактичним лідером Республіканської партії, не засудив напад на Пола Пелосі, принаймні, поки. Десятки впливових представників партії це зробили, включаючи лідера фракції в Сенаті Мітча МакКоннелла та колишнього віцепрезидента Майка Пенса.

Однак у своїх передвиборчих кампаніях республіканці часто вдавалися до демонізації тої ж Ненсі Пелосі. До прикладу, республіканець Том Еммер опублікував у Твіттері відео з хештегом #FirePelosi, де він стріляє зі штурмової гвинтівки. Потім він заперечував, що воно містило заклики до насильства.

Республіканці, засуджуючи насильство, заперечують свою провину в нагнітання політичного протистояння. Дехто навіть використовував подію, щоби посіяти нові  сумніви щодо чесності виборів у США, повідомляє CNN.

Республіканці, пов’язують напад із наростанням конфронтації в суспільстві через невдалу, на їхню думку, економічну ситуацію в країні. Сильна інфляція в США, до якої призвела політика демократів, спричинила до наростання насильства, вважають республіканці. Вони заявляють, що насильство вчиняли проти представників обох партій.

Ненсі Пелосі неодноразово демонструвала свою жорстку позицію з різних важливих питань. Недавно між США та Китаєм різко загострилися стосунки через візит спікерки в Тайвань. Раніше ми писали, що США виділяє новий пакет військової допомоги Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube