Продовольча безпека восьми мільйонів людей - Єрмак розповів, скільки агропродукції експортувала Україна

Читать на русском

Голова ОП розкрив подробиці про роботу програми Grain From Ukraine

Читать на русском
Grain From Ukraine
У межах програми Grain From Ukraine вдалося забезпечити продовольством 8 мільйонів людей

Голова ОП розкрив подробиці про роботу програми Grain From Ukraine

Від моменту запуску ініціативи Grain From Ukraine восени 2022 року з нашої країни вдалося експортувати 221,41 тисяч тонн сільськогосподарської продукції. Їх відправили у 10 країн Африки та Азії. Таким чином вдалося забезпечити продовольством 8 мільйонів людей.

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram. Наразі обговорюються можливі поставки до Гаїті, Чаду, Камеруну, Танзанії, Джибуті та інших країн.

“Частину нашого продовольства викуповують держави-учасники проекту. Це win-win стратегія: наші міжнародні партнери підтримують українську економіку і одночасно покращують продовольчу ситуацію у світі”, – зазначив він.

Зокрема, з України експортували 195 тис. тонн пшениці, 22,265 тис. тонн пшеничного борошна та 4,141 тис. тонн колотого гороху. Це допомогло забезпечити продовольчу безпеку для 8 мільйонів людей.

Впродовж першої половини 2024 року з нашої країни доставили партії пшеничного борошна до Судану, пшениці до Нігерії, колотого гороху до Мавританії, Джибуті, Мозамбіку, а також до Демократичної Республіки Конго. Крім того, частина гуманітарних вантажів вже прямує до Малаві та інших держав-реципієнтів.

Водночас обговорюється ще низка поставок. Зокрема, до Гаїті, Чаду, Камеруну, Танзанії, Джибуті та інших країн.

Агропродукція з України

Протягом 9 місяців Українським морським коридором було експортовано 50 млн тонн вантажів. Українським портовикам вдалося обробити 1737 суден, попри постійні атаки російських окупантів.

У березні стало відомо, що знищення Україною кораблів Чорноморського флоту РФ дало змогу аграріям подолати колапс зернового експорту і вийти фактично на той самий рівень, що був до початку повномасштабного вторгнення. Військово-морській силі росії більше не хазяйнують у Чорному морі, розуміючи високий ризик бути атакованими морськими дронами. Це дає змогу українським і партнерським човнам із зерном рухатись з портів Одеси.  

Водночас війна спонукає фермерів “оптимізувати” оподаткування зерна, в результаті чого близько 40% врожаю зернових уникає його. За останні два роки через махінації Україна недоотримала близько 3 мільярдів доларів надходжень. 

Нагадаємо, що у Харківській області російські терористи обстріляли пшеничне поле. Виникла пожежа. Удар по лану був навмисним, щоб знищити майбутній врожай.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.