Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
14,600 тонн пшеничного борошна на місяць забезпечать їжу для двох мільйонів жителів Судану
Україна продовжує надавати гуманітарну допомогу нужденним. Цього тижня, в рамках гуманітарної ініціативи "Зерно з України", за підтримки суданських партнерів та Всесвітньої продовольчої програми ООН, чергова партія українського зерна була доставлена до Судану. Ця допомога є важливою частиною зусиль по боротьбі з голодом і забезпеченню продовольчої безпеки в Судані.
Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. Він зазначив, що люди опинилися в гуманітарній кризі посеред військового конфлікту. Тепер 14,600 тонн пшеничного борошна на місяць забезпечать їжу для двох мільйонів жителів Судану.
"Дякую українському консульству в Єгипті, WFP, які були на місці, щоб зустріти пшеничне борошно та поспілкуватись з тими, хто його отримає. Велика подяка амбасадору GrainFromUA Крістоферу Фомуньйо", - написав очільник ОП.
Зараз у Судані 18 млн людей страждають від гострої нестачі продовольства. З них 5 млн знаходяться на надзвичайному рівні голоду.
У березні в Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили,що корабель MV Future ID доправив 14,600 тонн борошна, змеленого з української пшениці. Зазначену аграрну продукцію мають розподілити між двома мільйонами людей у Судані. Ці мешканці постраждали від війни.
Гуманітарна ініціатива "Зерно з України" започаткована у 2022 році, ця програма надає вкрай необхідні продовольчі товари країнам Африки, Азії та Близького Сходу, населення яких зіштовхується з голодом та потенційним голодом. У співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН понад 30 країн та міжнародних організацій приєдналися до України в реалізації цієї ініціативи, і до кінця 2023 року понад 170 тисяч тонн зерна було доставлено до країн з найскладнішою продовольчою ситуацією, включаючи Ефіопію, Сомалі, Кенію та Ємен.
Нагадаємо, українські аграрії вже засіяли понад мільйон гектар ярих зернових та зернобобових, повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України. 8 квітня Євросоюз досяг попередньої домовленості з Європарламентом про продовження пільгової торгівлі з Україною на рік, до червня 2025 року. Це означає, що українські товари будуть безмитно надходити на ринок ЄС, проте з новими обмеженнями на сільськогосподарську продукцію. Термін чинності поточної торгової угоди закінчується 5 червня 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.