Україна знищила 20% Чорноморського флоту рф і постачає зерно з портів Одеси на майже довоєнному рівні - WSJ

Читать на русском

Серію ударів по військових кораблях і морських об’єктах росії у Чорному морі дозволила українським аграріям відновити експорт зерна

Читать на русском
Корабль у морі
Російські кораблі більше не панують у Чорному морі

Серію ударів по військових кораблях і морських об’єктах росії у Чорному морі дозволила українським аграріям відновити експорт зерна

Знищення Україною кораблів Чорноморського флоту рф дало змогу аграріям подолати колапс зернового експорту і вийти фактично на той самий рівень, що був до початку повномасштабного вторгнення. Військово-морській силі росії більше не хазяйнують у Чорному морі, розуміючи високий ризик бути атакованими морськими дронами. Це дає змогу українським і партнерським човнам із зерном рухатись з портів Одеси.  

Як пише The Wall Street Journal, починаючи від серпня 2024 року Україна розпочала серію потужних прицільних ударів по військових кораблях і морських об’єктах росії. Вдалося знищити п'яту частину російського Чорноморського флоту.

"Це дозволило закрити доступ ВМС Росії до Чорного моря і збільшити експорт зерна з головних портів в Одесі майже до довоєнного рівня. Оскільки перші кораблі пройшли без пригод, судновласники прислали більші судна. На даний момент експортується в основному зерно і залізна руда, але планується незабаром запустити контейнерний експорт", - повідомляє WSJ. 

Видання наголошує, що ключовим компонентом доставлення зерна стало також його страхування. Без цього зовсім небагато комерційних суден наважилися б стати на якір в українських портах.

"З цією метою український уряд співпрацює з міжнародними страховими компаніями, включаючи Lloyd’s of London і Marsh McLennan. 1 березня цю програму було розширено на всі невійськові вантажі, такі як сталь і залізна руда. Приплив готівки дозволяє інвестувати і вкладати гроші в нові проекти, такі як вирощування та переробка овочів, щоб замінити продукти з територій на півдні України, які були окуповані Росією або зіпсовані після підриву дамби", - йдеться у публікації видання. 

Також WSJ наводить статистику:  вантажообіг портів Великої Одеси у лютому 2024 року склав 8 млн тонн, з яких 5,2 – продукція українських аграріїв. Це рекордні показники експорту за часів повномасштабного вторгнення. Від початку роботи "Українського коридору" майже 28 млн тонн вантажів отримали 42 країни, з яких 19 млн тонн – це зернові та олійні.

Знищення кораблів рф у Чорному морі

Днями речник Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України (ЗСУ) Дмитро Плетенчук повідомив, що Україна змогла перехопити ініціативу над ситуацією в Чорному морі, але ворог не здається й адаптується до нових викликів. Росіяни розуміють, що їхні кораблі  перебувають під постійною загрозою, тому ховають їх, але - не завжди вдало, бо дрони-малюки їх знаходять та знищують. Попри все ситуація в Чорному морі залишається напруженою.

Також надходила інформація, що після знищення корабля "Сергій Котов" 5 березня  росіяни тиждень не виводили свій флот у відкрите море. До цього, 14 лютого, українські розвідники знищили корабель "Цезарь Куников" біля берегів тимчасово окупованого Криму неподалік міста Алупка.. Ударів завдали ударними морськими дронами Magura V5.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У ході війни відстань, на яку можуть літати українські дрони, постійно збільшується. Це породжує питання: чи є це еволюційним процесом, чи просто реакцією на зростаючі потреби? Долучайтеся до нашого інтерв'ю з Максимом Левківським, щоб дізнатися його думку щодо цього питання та більше інформації про розвиток українських дронів!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.