Голова ради резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України Іван Тимочко заперечує провал мобілізації, а бусифкацію вважає поодинокими випадками
Учасник бойових дій, чинний військовослужбовець і голова ради резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України, ветеран АТО Іван Тимочко прокоментував ситуацію з мобілізацією в Україні. За його словами, поширене уявлення про ТЦК як про "бус, який їздить і ловить людей" є неправдивим. Він зазначив, що хоча випадки "бусифікації" були, вони насправді є одиничними, а в реальності кожен конфлікт можна розглядати як 30 випадків на місяць.
Тимочко також спростував тезу про провал мобілізації в Україні. Він заявив, що якби у нас був провал у мобілізації, то окупанти вже сиділи б у Києві та керували.
Голова ради резервістів Сухопутних війск підкреслив, що проблеми в системі мобілізації є, але це не можна називати провалом.
Нагадаємо, нещодавно ветеран АТО Євген Дикий заявив, що мобілізаційна робота територіальних центрів комплектування є єдиним ефективним способом забезпечення армії живою силою. Він визнав, що ТЦК займаються виконанням кількісних завдань і "просто мають дати необхідну кількість голів".
Заступник командира штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової Київської бригади Збройних сил України Олексій Тарасенко нещодавно заявив, що примусова мобілізація, більше відома, як "бусифікація", яку проводять територіальні центри комплектування (ТЦК) – це ненормальне явище. Вона не ефективна, на відміну від рекрутингу. В останньому випадку до людей доносять реальний стан речей на службі та чекають від них вмотивованого та самостійного рішення.
Тим часом у Міністерстві оборони України вже повідомили про реформування територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Зазначається, що для виконання заходів щодо мобілізації будуть створені нові структури. Також ТЦК та СП планують передати під порядкування Міністерству оборони (наразі ТЦК підпорядковується Сухопутним військам Збройних Сил України).
Загалом, в Україні планують мобілізувати до армії ще 200-300 тисяч людей. Вони заповнять ряди піхоти. Якщо ці плани вдасться реалізувати, ситуація на полі бою може врегулюватися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.