Ветеран АТО Євген Дикий заявив, що мобілізаційна робота територіальних центрів комплектування є єдиним ефективним способом забезпечення армії живою силою
Ветеран АТО Євген Дикий висловився на підтримку роботи територіальних центрів комплектування (ТЦК). За його словами, наша армія залежить від кількісного поповнення, яке забезпечують центри комплектування. Він визнав, що ТЦК займаються виконанням кількісних завдань і "просто мають дати необхідну кількість голів".
Водночас він визнає проблеми системи мобілізації. І додає, що достатньо часто мобілізують бійців, яких дуже складно вписати в реальні бойові задачі.
"На фронті нам потрібний мільйон простих мужиків з калашами. І лише ТЦК це забезпечують", – зазначив Дикий.
Він підкреслив, що на передовій виникає необхідність системних змін, але водночас Дикий додає, що задача – знайти баланс між реформами та реальними потребами фронту.
"А інших [військових для фронту] нема! При всій повазі до шановного командира [батальйону оперативного призначення штурмової бригади "Буревій" Нацгвардії України, підполковника Костянтина Вахрамєєва], бо він написав абсолютну правду, до речі. І про те, що в ТЦК спускають суто кількісний план, без уточнення про якість... Абсолютно правда, що внаслідок такого підходу досить часто мобілізують бійців, на яких потім бойові командири дивляться і кажуть: а що мені з такими робити?", - сказав він.
Євген Дикий визнав недоліки роботи територіальних центрів комплектування. Але наголосив на відсутності альтернатив для поповнення армії.
"Це абсолютно все правда. Тільки є друга сторона правди, яка полягає в тому, що окрім оцієї недосконалої недолугої роботи ТЦК, іншого поповнення армії практично немає", – зазначив він.
За його словами, рекрутинг в Україні спрацював лише для окремих елітних підрозділів, таких як третя штурмова чи "Азов". Але вони не здатні забезпечити необхідний масштаб мобілізації.
"Вибачте мене, мільйон людей ми так не наберем. І це теж об'єктивна реальність", – вважає Дикий.
Він також висловився про ухилянтів, зниження мобілізаційного віку до 18 років та загальну комплектацію бойових підрозділів. На його думку, недокомплект армії полягає не у віці призовників, а в кількості ухилянтів і рівні мотивації воювати.
"Ми б всі хотіли жити в ідеальному світі, де воюють виключно пасіонарії-добровольці. При тому укомплектовані як космодесант з лазерними бластерами, а в реальності нам потрібен мільйон мужиків з калашами, яких поки що ТЦК і забезпечують. У нас та вікова категорія, яка мала б служити, 25+ масово не служать. Тому питання не в мобілізаційному віці", - наголошує він.
Євген Дикий виступив проти зниження мобілізаційного віку до 18 років. Він наголосив, що це не вирішить проблему нестачі особового складу. Дикий підкреслив, що проблема не у віковій категорії, а в тому, що чоловіки 25+ масово уникають служби:
"Якби раптом ми піддалися на цей тиск і знизили мобілізаційний вік до 18 років, то ми тим самим не поповнили б армію, а просто до ухилянтів 35, 28, 30, 35, 40 років би додалися ухилянти 18, 20, 21 років", – заявив він.
Раніше командир батальйону "Буревій" Костянтин Вахрамєєв відверто казав про те, що необхідна реформа ТЦК. І йому здається нібито "у ТЦК завдання - просто набрати план і передати людей як м'ясо". Він розповів, що іноді зустрічаються такі новобранці, яких не зрозуміло взагалі куди можна поставити.
Раніше повідомляли, що у працівників ТЦК та СП немає плану щодо роздачі повісток військовозобов’язаним українцям. Втім, серед них є певні змагання. Вони полягають у тому, щоб вручити повістки власникам найдорожчих автомобілів.
Загалом, в Україні планують мобілізувати до армії ще 200-300 тисяч людей. Вони заповнять ряди піхоти. Якщо ці плани вдасться реалізувати, ситуація на полі бою може врегулюватися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.