Президент Польщі Анджей Дуда підтримав передачу Україні старого військового обладнання після того, як відбудеться його заміна на нове
Президент Польщі Анджей Дуда підтримав передачу Україні старого військового обладнання. Але наголосив, що це відбудеться після того, як відбудеться заміна цього обладнання на нове в самій Польщі. А нове обладнання, наприклад гаубиці К2 або танки К9, які закупляє Польща, за його словами, має служити для посилення польської армії.
Про це він сказав в інтерв’ю виданню Super Express, згадавши нещодавню заяву прем’єра Польщі Матеуша Моравецького про те, що його країна наразі не передає Україні озброєння. Та йшлося виключно про закупки на озброєння самої армії Польщі, яка претендує стати найсильнішою в Європі.
"Я сприйняв заяву прем'єр-міністра зовсім інакше. Можливо, тому, що я сам нещодавно розмовляв з ним, серед іншого, про передачу техніки Україні. Ми обидва сказали, що не може бути й мови про передачу нової техніки, яку ми зараз купуємо, наприклад, гаубиць К2 або танків К9", – виправдався він за слова Моравецького, чиї слова про відмову Україні в поставках військової техніки прозвучали надто різко.
Зокрема, Дуда наголосив, що нове обладнання має служити для посилення польської армії. І через це, за його словами, не варто робити поспішних висновків.
"Ми витрачаємо мільярди не для того, щоб раптом віддати [зброю]. Але це не означає, що ми взагалі не будемо передавати зброю Україні. Коли старе обладнання замінюється на сучасне, я не бачу проблеми в тому, щоб передати його українцям. Потрібно взяти свої емоції під контроль, адже пам'ятаймо, хто найбільше виграє, якщо шляхи Польщі та України розійдуться. Наслідки можуть бути трагічними", – заявив Дуда.
В Офісі президента коментували скандальну заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького про те, що його держава більше не буде передавати зброю Україні. Радник ОП Михайло Подоляк заявляв про бажання сісти за стіл переговорів і досягти певних угод. Консенсус дозволить Польщі продовжити поставки зброї Україні, запевняли в ОП.
Проте Польща наразі також зазнає певних нападів, зокрема з боку Білорусі. Так, 24 вересня сотні мігрантів ламали польські огорожі та намагались проникнути до країни. У польскому Міноборони кажуть, що це була цілеспрямована атака мігрантів-нелегалів, організована спільно Білоруссю та росією.
Наприкінці серпня Польща, Латвія, Литва та Естонія погодилися закрити кордон з Білоруссю у разі виникнення "критичного інциденту". І нещодавно виконали свою обіцянку, коли з боку всіх балтійських країн оголосили про заборону в'їзду автомобілів з російськими номерами на територію своїх держав.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.