Атака на кордон Польщі з боку Білорусі: польська армія зупинила спробу прориву великої кількості нелегалів - відео

Читать на русском

Сотні мігрантів ламали огорожі та намагались проникнути до Польщі, у Міноборони кажуть, що це була цілеспрямована атака, організована спільно Білоруссю та росією

Читать на русском
Атака на польський кордон мігрантами
Напад на польський кордон з боку Біллрусі 24 вересня. Фото: скріншот відео від Міноборони Польщі

Сотні мігрантів ламали огорожі та намагались проникнути до Польщі, у Міноборони кажуть, що це була цілеспрямована атака, організована спільно Білоруссю та росією

У неділю, 24 вересня, сталася потужна атака мігрантів на державний кордон Польщі з боку Білорусі. Люди, схожі на мігрантів, з криками ламали огорожу та намагались пробігти на територію Польщі. Серед кількох сотень осіб було багато чоловіків, також кордон пробували прорвати діти, який пустили наперед себе. Польська армія виставила щільний заслін та завернула непроханих гостей назад у Білорусь. 

Про напад на польський кордон повідомляє Міністерство оборони Польщі. Тут кажуть, що це була цілеспрямована атака, яку організували спільно Білорусь та росія. 

"Напади на польський кордон, здійснені Білорусією, мали на меті дестабілізувати ситуацію в Польщі та загрожувати безпеці поляків. Завдяки посиленій присутності Війська Польського на кордоні план росії та Білорусі провалився", - зазначають у міністерстві. 

Атака на кордон Польщі з боку Білорусі: польська армія зупинила спробу прориву нелегалів - відео 1

Також у відомстві Маріуша Блащака інформують, що два роки тому на Польщу напали з території Білорусі. Тоді було прийнято рішення посилити кордон. Збудували постійну огорожу та значно збільшили кількість військових для підтримки. 

 Кордон Польщі з Білоруссю охороняють 10 тисяч вояків

Таку безпрецедентну кількість військових поставили на кордоні у серпні, оскільки на провокації з боку Лукашенка, маріонетки путіна, тут чекали. Міністра оборони Маріуш Блащак заявив тоді, що краще витратитись на свою армію, ніж потім годувати чужу. За його словами, 4 тисячі військових будуть підтримувати прикордонників, а 6 тисяч перебуватимуть у резерві.

До цього високопосадовці Польщі заявляли, що найманці ПВК Вагнера, які перебувають у Білорусі, можуть здійснювати провокації на кордоні країн НАТО. А президент  Анджей Дуда звернувся до Білорусі із закликом припинити гібридні атаки на спільному кордоні. Він заявляв, що кордон Польщі з Білоруссю також є кордоном Європейського Союзу. Тому Польща несе додаткову відповідальність перед союзниками. Також Дуда висловлював занепокоєння, що серед мігрантів, які штурмуватимуть кордони, будуть перевдягнені "вагнерівці". Якщо їм вдасться проникнути на територію Польщі, це буде прямою загрозою безпеці європейської держави. 

Також наприкінці серпня Польща, Латвія, Литва та Естонія погодилися закрити кордон з Білоруссю у разі виникнення "критичного інциденту". А нещодавно всі балтійські країни заборонили в'їзд автомобілів з російськими номерами на територію своїх держав. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.