"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Радник Офісу президента Михайло Подоляк впевнений, що конфлікт з Польщею владнається після діалогу і досягнення угоди.
В Офісі президента Володимира Зеленського прокоментували заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького про те, що його держава більше не буде передавати зброю Україні. Радник ОП Михайло Подоляк заявив про бажання сісти за стіл переговорів і досягти певних угод. Консенсус дозволить Польщі продовжити поставки зброї Україні, впевнені в ОП.
Подоляк заявив, що відносини між Польщею та Україною є позитивними та прагматичними. Мовляв, Київ та Варшава домовляться про вирішення конфлікту щодо імпорту українського зерна і підтримка з боку Польщі буде тривати. Про це він заявив в ефірі телемарафону.
Він зауважив, що Варшава хоче захистити свої економічні інтереси, в той момент як Київ шукає способи зберегти економічний потенціал. Особливо в умовах атак на порти, які регулярно здійснюють російські агресори. Подоляк заявив, що економіка завжди пов’язана з конкуренцією, але розбіжності між Україною та Польщею являють собою тільки ілюзії, які могли б виникнути у російських інтересів.
"Тому важливо розглядати ситуацію раціонально. Я не бачу жодної можливості, за якої Польща не підтримає Україну до кінця цієї війни. Ми сядемо за стіл переговорів, будемо вести діалог і, безсумнівно, досягнемо угоди", - додав він.
15 вересня 2023 року Єврокомісія скасувала заборону на імпорт українського зерна до Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії та Румунії. Однак ці країни запровадили персональну заборону на експорт/транзит української сільхозпродукції. Єдиною причиною називається незадоволення місцевих фермерів, які в цей час хочуть продавати своє зерно. У Польщі відкрито заявляють, що не можуть собі дозволити, щоб українське зерно потрапляло до Польщі одразу після збирання врожаю. Тут в пріоритеті саме польські селяни і саме вони мають продавати польське зерно та отримувати за нього розумну ціну.
У відповідь Україна подала позови проти них до Світової організації торгівлі (СОТ) та пригрозила дзеркальною забороною на продукти. Зокрема, Україна наголосила про наміри заборонити імпорт цибулі та яблук із Польщі, а також автомобілів з Угорщини.
Стосунки між Україною та Польщею погіршилися. Нещодавно польський президент Анджей Дуда порівняв Україну із потопельником, який може затягнути на дно того, хто пробує його врятувати. А після виступу Зеленського на Генеральній асамблеї ООН прем'єр-міністр Матеуш Моравецький погрозив посиленням зернового ембарго, а посла України у Польщі Василя Зварича викликали до Міністерства закордонних справ у Варшаві.
При цьому у Польщі триває передвиборча кампанія. І вже 15 жовтня в країні відбудуться парламентські вибори. Саме це впливає на заяви та рішення польських політиків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.