"Не**й шастать!": всі балтійські країни заборонили в’їзд автівкам на російських номерах

Читать на русском

Литва, Латвія та Естонія діють за рекомендаціями Єврокомісії

Читать на русском
Країни Балтії
Цю заборону обіцяють скасувати після перемоги України

Литва, Латвія та Естонія діють за рекомендаціями Єврокомісії

У середу, 13 вересня, Естонія заборонила в’їзд на територію країни автомобілям з російською реєстрацією. Раніше це вже зробили її сусідки: Латвія та Литва. 

Про це повідомляє естонський міністр закордонних справ Маргус Тсахкна у соцмережі Х (Twitter). Отже, всі три балтійські країни відсьогодні закриті на в’їзд для авто з російськими номерами. 

Зазначимо, що таким чином Естонія та інші держави Прибалтики виконали рішення Європейської комісії. Згідно з ним, країнам-членам ЄС не дозволяється впускати на свою територію приватні автомобілі на російських номерах.

"Відсьогодні... Естонія забороняє в'їзд усім транспортним засобам, зареєстрованим у росії. Їх не запрошують сюди користуватися привілеями, які може запропонувати свобода, допоки Україна не доб'ється перемоги", - заявив голова естонської дипломатії.

За його словами, таким чином здійснюється впровадження додаткових санкцій проти країни-агресорки. Їхня мета - змусити москву відступити назад до своїх міжнародно визнаних кордонів, залишивши в спокої Україну. 

Санкції Єврокомісії: заборона на в’їзд російських авто

Нагадаємо, що в Європейській комісії затвердили нові санкційні обмеження щодо рф. Згідно з ними, забороняється пропускати на територію Євросоюзу автомобілі з російською реєстрацію. Однак це стосується лише приватних машин. Європейська влада вважає, що впровадження даних заходів є ефективним та гарним інструментом. 

Що ж буде, якщо автівка на російських номерах все ж таки намагатиметься заїхати на територію ЄС? У разі прибуття до прикордонного пункту транспортного засобу з російськими номерами податково-митний департамент відповідної держави проведе узгоджені процедури. Користувач або власник транспортного засобу повинен буде повернутися до росії або до країни, з якої він заїхав, разом з автомобілем. Але перетнути кордон ніхто не забороняє - однак зробити це слід буде, залишивши машину.

Окрім цього, Євросоюз ввів також низку обмежень на провезення тих чи інших речей громадянами росії. Тепер росіянам заборонено ввозити з собою косметику, ноутбуки, телефони, дорогоцінне каміння та інші подібні предмети. Все це в них вилучатимуть на кордоні - або ж не будуть пускати на територію ЄС взагалі. 

Єврокомісія, як вже було сказано, вважає ці заходи ефективними. Однак постає питання, на що прямо вони впливають. Адже ті, хто винен у розв’язанні війни, вже давно переважно не їздять до Європи, адже знаходяться під санкції. Що ж стосується простих росіян - наприклад, тих, хто вирішив емігрувати чи просто сховатися в ЄС від путінського режиму чи мобілізації на війну проти України - для них ці обмеження стануть лише перепоною з незрозумілими цілями. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.