"Це пісня про нашу невагомість у масштабах Всесвіту та водночас силу та важливість кожного моменту. Ми для Всесвіту цього маленька частинка і що б ми не робили – це лиш коротка миттєвість", — розповів Білий Бо.
Хлопець хотів, щоб банк виплатив йому 91,7 тисячі гривень
ПриватБанк захотів повернути кредитні гроші, проте отримав позов, за яким сам повинен був платити клієнту. Виявилося, що в листопаді 2010 року працівники банку видали кредит хлопцю, якому ще не було 18-ти без згоди батьків. Він користувався грошима, проте не всі повернув. А через те, що кредит неповнолітньому видавати без дозволу не можна, то хлопець просив банк повернути переплачені гроші.
У листопаді 2010 року хлопець з Хмельницької області отримав від ПриватБанку кредит. Ліміт постійно змінювався і максимально становив 20 тис. грн. Хлопець за весь період користування чужими грошима сплатив банку 61 тис. 763 грн.
Однак у червні 2020 року банк заявив, що цих сплачених коштів недостатньо і потрібно ще. Тому подав позов до суду. У відповідь адвокат боржника заявив, що з рішенням по цій праві потрібно зачекати. Тому що клієнт ПриватБанку подав свій позов до суду, в якому вже банк винен йому гроші.
Виявилося, що банк надав кредит неповнолітньому. Коли хлопець прийшов до відділення, то йому було повних 17 років. Згідно із Цивільним кодексом, неповнолітні від 14 до 18 років можуть самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами. Проте отримувати кредит у такому віці дозволено лише за письмової згоди батьків чи опікунів. А її ніхто не надавав.
Тому оформлення кредиту може вважатися законним з моменту, як хлопцю виповнилося 18-ть. А до того часу всі сплачені в рахунок погашення боргу гроші потрібно повернути. Адвокат з хлопцем порахували, що за таких умов вже банк має повернути клієнтові 41 тис. 763 грн. А за всі турботи хлопець також просив стягнути з ПриватБанку 50 тис. грн моральної шкоди та компенсувати судові витрати.
Адвокати банку на це заперечили, що спірна угода стосується різних послуг. На момент укладення, коли хлопцю ще не було 18-ти, банк дозволив йому розпоряджатися лише своїми грошима. Але суд встановив, що банк таки позичав гроші неповнолітньому, а згоди батьків щодо цього у справі не було.
Суддя готова була визнати договір недійсним. Проте адвокати ПриватБанку витягли останній козир із рукава. Вони заявили, що хлопець запізно звернувся до суду. Згідно із правилами, для неповнолітніх строк звернення до суду починається від дня досягнення повноліття. У випадку хлопця, він мав право звернутися до суду з вересня 2011 року і до вересня 2014 року. А позов ним підписаний лише у лютому 2021-го. Тобто він звернувся до суду запізно і лише після намагання ПриватБанку повернути гроші.
Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області погодилася з цим і у жовтні 2022 року вирішила відмовити хлопцю. Проте у судовому реєстрі нічого не відомо про те, що сталося з кредитом далі: чи стягнув ПриватБанк кредитні гроші, чи ні.
Інформатор писав, що жінка втратила 43 тисячі євро у ПриватБанку через довіреність.