Жінка на момент списання коштів з рахунку не користувалась послугами банку чи мобільного додатку «Приват-24», фізичного доступу до картки не мала, ніяких повідомлень чи дзвінків від банку на підтвердження транзакцій не отримувала
ПриватБанк без згоди жінки списав з карток 19 800 гривень. Вона вимагає від фінустанови повернення коштів. Про це йдеться у рішенні Центрального районного суду Миколаєва, опублікованому 23 серпня 2024 року.
28 червня 2023 року двома транзакціями з картки жінки «Універсальна» було списано кошти у розмірі 10 тисяч гривень та 9 800 гривень. На той момент вона не користувалась послугами банку чи мобільного додатку «Приват-24», фізичного доступу до картки не мала, ніяких повідомлень чи дзвінків від банку на підтвердження транзакцій не отримувала. Про проведення вищевказаних списань довідалась від оператора АТ КБ «ПриватБанку», який повідомив її про вказані транзакції та заблокував картку. Наступного дня громадянка звернулась до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення за ознаками ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України. Після проведення службового розслідування банк повернув кошти в розмірі 10 тисяч гривень, проте суму 9 800 гривень банк у добровільному порядку відмовився.
"28.06.2023 року по картковому рахунку позивачки була здійснена спроба операції на суму 5 тисяч гривень і хоча інформація, яка дала змогу ініціювати платіжні операції по карті була введена правильно, але оскільки вказані операції були не типові для клієнта оператор банка зателефонував їй для додаткової перевірки платежу після чого картки позивача були заблоковані, що перешкодило подальшим неузгодженим операціям за картковим рахунком позивача. Крім того, ініціювання платіжних операцій на суми 10 тисяч гривень та 9 800 гривень супроводжувалось правильним ручним вводом інформації по карті позивача (індивідуального номера картки, строку дії картки, коду безпеки картки (CVV-коду) та код для інтернет-платежів), а також входом в Приват-24 через фінансовий телефон позивача та введенням правильного пароля в Приват-24. Таким чином відповідальність за проведення операцій (транзакцій) 28.06.2024 року на суми 10 тисяч гривень та 9 800 гривень несе позивачка", - заявили у ПриватБанку.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Нею не доведено факту втрати контролю над свої кредитним рахунком та не доведено бездіяльності фінансової установи банку під час списання коштів з її карток.
"Долучений позивачем витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно з яким було зареєстровано заяву позивачки про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України суд також до уваги не бере, оскільки відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК України виключно вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності, які набрали законної сили, є обов'язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою. Таким чином, доводи позивача є безпідставними, а позов є таким, що не підлягає задоволенню", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.