Кошти з рахунків клієнтки ПриватБанку списали без її відома
З карткових рахунків жінки списали 68 тисяч гривень. Вона подала заяву до поліції, ПриватБанку з вимогою розібратися у ситуації та повернути кошти. Про це йдеться у рішенні Автозаводського районного суду Кременчука, опублікованому 9 грудня 2024 року.
02.08.2022 року з карткового рахунку жінки були списані кошти 39 тисяч гривень, а саме 28 тисяч гривень та 11 тисяч гривень «оплата платежів через термінал самообслуговування Запоріжжя». Крім того, з її карткового рахунку були списані кошти в сумі 29 тисяч гривень, 18 тисяч гривень «оплата платежів через термінал самообслуговування Запоріжжя», 1 226 гривень «переказ коштів при розірванні договору». 03.08.2022 року були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом заволодіння коштами шахрайським шляхом.
Позов жінки задовольнили. Суд визнав недійсними операції щодо переказу 02.08.2022 року коштів з її кредитної картки в АТ КБ "ПриватБанк" на загальну суму 39 тисяч гривень. Також визнали недійсними операції щодо переказу 02.08.2022 року коштів з картки для виплат в АТ КБ "ПриватБанк" на загальну суму 48 226 гривень. АТ КБ «ПриватБанк» зобов'язали відновити залишок коштів на рахунках до того стану, в якому вони перебували перед виконанням несанкціонованих фінансових операцій 02.08.2022 року та скасувати штрафні санкції, нараховані АТ КБ «ПриватБанк» за транзакціями від 02.08.2022 року.
"Суд бере до уваги те, що після виявлення безпідставного списання коштів, позивачка повідомила про це АТ КБ «ПриватБанк», що підтверджують матеріали службового розслідування, а також звернулась до правоохоронних органів з цього приводу. Вказані докази, на переконання суду, підтверджують те, що вона не вчинила дій, які б свідчили про порушення умов та правил надання банківських послуг, а втрата її фінансового номера відбулась через вчинення шахрайських дій. Своєю чергою відповідач не надав суду доказів, які б підтверджували те, що списання коштів, відбулось внаслідок вчинення позивачем дій чи бездіяльності, які сприяли втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера (коду) або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції за кредитною карткою. На думку суду, ефективним способом захисту прав позивачки є визнання нечинними транзакцій, які відбулись 02.08.2022 року за рахунками та відновлення суми коштів, яка обліковувалась на рахунку та скасування штрафних санкцій, нарахованих за транзакціями від 02.08.2022 року. Відтак, суд задовольняє позов", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.