Гельсінкі фіксує збільшення потужності атак та збільшення варіантів використання російських засобів радіоелектронної боротьби
Росія нарощує масштаби гібридної агресії проти Фінляндії, застосовуючи засоби РЕБ для придушення сигналу GPS на прикордонні та в районі Фінської затоки. Хоч крім супутникового позиціювання є інші методи навігації літаків та суден, дії РФ спричиняють додаткові витрати та ускладнюють роботу екіпажів і диспетчерів. Збої в роботі GPS також перешкоджають роботі деяких додатків, які використовують цивільні. Фінляндія співпрацює з країнами ЄС і союзниками по НАТО, щоб змусити Росію відмовитися від таких дій.
Про це заявила міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, повідомляє Yle. Вона зазначає, що Гельсінкі стурбовані тим, яких масштабів набуває ситуація.
«Я не буду називати точну дату, але очевидно, що масштаби глушіння GPS розширилися під час агресивної війни Росії, а також багато в чому змінили свою форму», — сказала очільниця МЗС Фінляндії.
Видання зазначає, що Росія має бази радіоелектронної боротьби у Фінській затоці та Балтійському морі, зокрема у Калінінграді, Санкт-Петербурзі та Кронштадті. Валтонен не відповіла на питання Yle, чому Гельсінкі активізувало протидію цьому саме зараз, адже про випадки агресії відомо давно. Однак видання зазначає, що уряд та президент країни провели спільні наради після того, як два рейси компанії Finnair через перешкоди GPS не долетіли до аеропорту Тарту й були змушені повернутися до Гельсінкі. Компанія оголосила про скасування польотів у це місто на місяць, повідомляє Yle.
Фінське агентство транспорту і зв’язку Traficom припускає, що перебої з GPS-сигналом над Європою є побічним ефектом спроб РФ зупинити українські БПЛА. Але низка країн Північної Європи вважає, що йдеться про гібридну, адже обґрунтувати використання РЕБ лише міркуванням захисту неможливо.
До прикладу, наймасштабніші проблеми з GPS-сигналом у Польщі, країнах Балтії та частині Німеччини фіксували наприкінці січня, коли НАТО готувалося до найбільших від закінчення Холодної війни військових навчань.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.