Члени НАТО висловили глибоке занепокоєння гібридними діями Росії, які становлять загрозу безпеці Альянсу
Представники НАТО висловили своє незадоволення щодо "зловмисних дій" Росії на території країн Альянсу та пообіцяли відповісти на це. За останні тижні були висунуті звинувачення декільком особам у зв'язку з агресивною діяльністю, що охоплює Чехію, Естонію, Німеччину, Латвію, Литву, Польщу та Велику Британію. У заяві НАТО зазначається, що ці "інциденти є частиною кампанії активізації дій, яку Росія здійснює в євроатлантичному регіоні через дезінформацію, саботаж, насильство, кібератаки та інші гібридні операції".
У заяві НАТО, члени Альянсу висловили "глибоке занепокоєння" гібридними діями Росії, які становлять загрозу безпеці Альянсу. Вони обіцяли продовжити посилення стійкості до гібридних загроз і закликали Росію "виконувати свої міжнародні зобов'язання так само, як члени Альянсу виконують свої".
Наголошується також, що Альянс буде і надалі підтримувати країни, постраждалі від дій РФ. Зокрема, йдеться про те, що ніякі дії Росії не зупинять членів Альянсу у його підтримці України.
"Ми підтримуємо постраждалих членів Альянсу та солідарні з ними. Ми діятимемо індивідуально та колективно, щоб вирішити ці дії, і продовжуватимемо тісно координувати свою роботу. Ми продовжуватимемо підвищувати нашу стійкість, застосовувати та покращувати наявні в нашому розпорядженні інструменти для протидії російським гібридним діям і забезпечуватимемо готовність Альянсу та союзників до стримування та захисту від гібридних дій чи атак. Ми засуджуємо поведінку Росії та закликаємо Росію дотримуватись своїх міжнародних зобов’язань, як це роблять члени Альянсу. Дії Росії не стримають членів Альянсу від продовження підтримки України", - йдеться у заяві членів НАТО.
Ці події відбулися після того, як минулого тижня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив про виявлені випадки шпигунства на користь Росії в державах-членах Альянсу. Перед цим глава Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг застерігав, що якщо росія здобуде перемогу в Україні, її агресія може перекинутися на інші країни. У зв'язку з цим, члени НАТО повинні бути готові до потенційного протистояння. Воно може затягнутися на десятиліття.
Столтенберг також виступив з закликом до союзників прискорити постачання військової допомоги Україні. Він визнає, що країни НАТО не надали Україні обіцяної допомоги в останні місяці. Але в той же час стверджує, що українська сторона продовжує мати можливості для перемоги у повномасштабному конфлікті проти Росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.