Слідчі знайшли в кабінеті експрезидента компанії прямі докази співпраці "Мотор-Січі" з іранськими військовими підприємствами
Під час обшуків у кабінеті колишнього президента стратегічної корпорації "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва знайшли документи, які свідчать: компанія роками співпрацювала з підсанкційними іранськими партнерами. Ця співпраця не перервалась навіть після повномасштабного вторгнення росії в Україну. За "шахеди", якими тепер убивають українців, ми частково можемо подякувати громадянину України Богуслаєву.
Про це повідомляють в розслідуванні журналісти програми «Схеми».
Правоохоронці вилучили у Богуслаєва документи, які свідчать, що "Мотор Січ" мала зв'язки з Design and Manufacturing of Aeroengines (DAMA), Iran Aircraft Industries (IACI), Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company (HESA). Українська корпорація продавала їм авіаційні двигуни АІ-9 та ТВ3-117. Такі моделі встановлюють на невеликі транспортні літаки, а також на військові гелікоптери, зокрема типу Ка-52. Саме їх росія використовує зараз у війні проти України.
Компанія DAMA є підсанкційною. Але у Богуслаєва знайшли спосіб обійти заборону, працюючи через білоруського посередника. НАЗК називає DAMA підставною компанією, що здійснювала «таємні закупівлі для іранської авіабудівної промисловості» — тобто для Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company (HESA).
HESA - це та сама корпорація, яка має відношення до розробки Shahed-136. І тепер росія таж використовує саме їх для вбивства людей в Україні.
Журналісти "Схем", які отримали і проаналізували ці документи, пишуть, що В'ячеслав Богуслаєв продовжував активну співпрацю з іранськими компаніями і після початку повномасштабного вторгнення росії. Ось про що йдеться у листуванні з компанією New Aviation Technology and System (NATS):
«Я працював з вами 7 років у компанії ТЕМ і був директором проєкту двигунів. Зараз я на пенсії, у мене своя компанія, й один із напрямків моєї діяльності — співпраця з "Мотор Січчю" (...) Я знаю про проблеми у співпраці з Іраном. Я розглянув усі справи. Здається, є варіант співробітництва, я пропоную співпрацювати через вашу партнерську фірму в Москві і мою партнерську компанію в росії. (Наприклад, одна з них — компанія "ТехПромСервис")», — йдеться у листі представника NATS до Богуслаєва.
Академіку Вячеславу Богуслаєву інкримінують дії, які підривають і загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. 25 лютого 2023 доданий до Європейського списку санкцій.
Раніше Інформатор повідомляв, у березні 2022 року Богуслаєв провів кілька телефонних розмов з російськими генералами. Після оприлюднення записів стало відомо, що він висловлював побажання, щоб російський диктатор володимир путін довів намір окупації України до кінця. Богуслаєв намагався приховати факт своєї співпраці з росією. Зокрема, чимало проблем виникло після того, як двигун "Мотор Січі" виявили на збитому російському гелікоптері. Богуслаєв просив партнерів змінити маркування і прибрати з двигунів напис "Мотор Січ".
Від жовтня 2022 року Богуслаєва тримають під вартою. Його підозрюють у незаконному постачанні товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Але слідство триває і відкриваються нові факти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.