Майя Санду закликала громадян країни зібратися
У понеділок, 10 квітня, Президентка Молдови Майя Санду під час телевізійного звернення в понеділок оголосила про скликання 21 травня в Кишиневі національних зборів "Європейська Молдова" на підтримку європейської інтеграції країни.
За словами молдовської президентки, збори на площі Великих національних зборів у Кишиневі покликані для того, щоб "сказати світові, що ми європейці і що це шлях, який ми обрали".
"Хочу звернутись безпосередньо до людей. Навіть якщо у нас є якісь претензії, різні думки, зараз не час сваритися і ділитися, зараз час об'єднатися разом, як частина європейської сім'ї. Я виступаю з цим закликом, тому що у вирішальні моменти великі рішення ухвалюються не лише політиками. – Наголосила очільниця Молдови. - Доведемо усьому світу, що громадяни Молдови хочуть миру та демократії у своїй країні, хочуть, щоб Молдова стала частиною ЄС.”
Санду вважає, що її країні настав час показати, як відстоювати демократію.
"Ми хочемо, щоб Євросоюз став нашим будинком. Зберімось, так само як ми зібралися, коли вимагали незалежності й отримали її. Так само як ми об'єдналися і захищали нашу демократію і стояли на своєму у найважчі часи. Тож зберімось зараз", - закликала вона.
Санду розповіла, що вже найближчим часом планує докладніше обговорити деталі зборів, що готуються, з громадянським суспільством і політичними силами.
"Навіть якщо у нас іноді різні думки, зараз не час для сварок та розколу. Нині час об'єднатися та разом стати частиною європейської родини. Великі рішення ухвалюються людьми на площі Великих національних зборів", - підкреслила вона.
5 червня 2023 року Єврокомісія офіційно рекомендувала надати Молдові європейську перспективу та статус кандидата на вступ до Євросоюзу, як і Україні.
"Ми рекомендуємо, щоб Рада надала Молдові європейську перспективу і статус кандидата - з розумінням, що країна має здійснити ще низку важливих реформ", - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Вона також зазначила, що останнім часом Молдова продемонструвала рішучість до реформ, і цей шлях підтримують громадяни країни.
"Це справді реформістський, антикорупційний європейський курс, вперше за час незалежності. Звісно, попереду ще довгий шлях - її економіка і особливо публічне управління потребують значних покращень. Але за умови, що лідери країни збережуть нинішній курс, ми вважаємо, що країна має потенціал досягти відповідності критеріям", - зазначила вона.
Єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї деталізував, що Молдові потрібно довести до завершення реформу публічного управління, покращити управління фінансами і систему держзакупівель. Також потрібні зміни у судовій системі, щоб забезпечити більшу незалежність, доброчесність, ефективність суддів та прозорість судової системи, з демократичним наглядом за її роботою; посилення боротьби з корупцією та організованою злочинністю; покращення захисту прав, зокрема у сфері прав вразливих груп та протидії насильству щодо жінок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.