Александар Вучич зізнався, що продав західним країнам боєприпасів на понад 800 мільйонів євро, які пізніше потрапили на фронт в Україну
Попри те, що Сербію вважають країною, яка загалом позитивно ставиться до РФ і дотримується нейтралітету у питанні військової допомоги, її боєприпаси потрапили до України. Пообіцявши на початку війни не надавати збройну допомогу ні Києву, ні Москві, Бєлград дотримав слова. Але снаряди на суму у понад 800 мільйонів євро все ж таки опинились у ЗСУ.
Цю приблизну суму вирахували журналісти Financial Times, які стверджують, що до України вже потрапило і продовжує потрапляти чимало снарядів від Сербії. А президент Александр Вучич не став нічого приховувати й підтвердив виданню цю інформацію.
"Так, справді, ми експортуємо наші боєприпаси. Ми не можемо експортувати їх до України чи Росії, і врешті ми цього не робимо. Але в нас було багато контрактів з американцями, іспанцями, чехами та іншими. Що вони далі з цим зроблять - це їхня справа", - сказав він.
Президент Сербії також підтвердив, що сума експорту боєприпасів із Сербії, які надійшли в Україну із початку повномасштабного вторгнення через треті сторони, становить приблизно 800 мільйонів євро. На питання, чи знав він, що снаряди призначені для України, Вучич сказав, що йому це не так вже й цікаво.
"Навіть якщо мені й відомо, де зрештою опинилися боєприпаси, це взагалі не моя справа. Ми їх виробляємо і ми їх продаємо, це все", - зазначив Вучич.
Сербія не є членом ЄС і вважається загалом проросійською країною - соціологи стверджують, що понад 40% населення позитивно ставляться до росіян. Проте Белград не визнає права Росії окуповувати Крим чи інші території України - це було оголошено у 2023 році.
Хоч Белград не приєднався до західних санкцій та купує російську зброю, країна передавала гуманітарну допомогу Україні, та не проти, аби снаряди сербського виробництва потрапляли до ЗСУ.
Нагадаємо, у травні Сербія та Україна домовилися про проведення спільного економічного форуму між бізнесменами обох країн, а також, заявили про намір розвивати двосторонні відносини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.