Президент Литви зустрівся із Зеленським та Дудою: що вони обговорили

За словами Науседи, місце Польщі у підтримці України є винятковим

Зеленський, Дуда та Науседа
Зеленський, Дуда та Науседа зустрілися у Нью-Йорку. Фото: ОП

Президент Литви Гітанас Науседа зустрівся з Володимиром Зеленським та польським колегою Анджеєм Дудою. Ймовірно, його зустрічі з кожним президентом відбулися окремо. Литовський лідер заявив, що розбіжності між Зеленським та Дудою мають бути вирішені якнайшвидше.

Про це повідомляє адміністрація президента Литви. Лідери, зокрема, говорили про експорт українського зерна.

“Заради спільної, найважливішої мети - захисту Європи від агресивної експансіоністської політики росії - розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якнайшвидше”, – зазначив Науседа.

Він підкреслив, що місце Польщі у наданні підтримки Україні є винятковим. Саме тому необхідно знайти рішення, адже подальше поглиблення кризи було б безвідповідальним.

“У цьому випадку йдеться не про безпеку окремих країн, а всього регіону і навіть континенту. Як показує історія, тільки спільними зусиллями, підтримуючи і допомагаючи один одному, ми можемо протистояти небезпеці зовнішніх загроз. Тим часом, суспільні розбіжності, незалежно від причин, не тільки підривають єдність, а й допомагають пропаганді противника”, – зазначив він.

З обома президентами Науседа обговорив полегшення процедур перевезення зерна через Польщу. Крім того, йшлося про збільшення транзиту через Литву, щоб знизити тиск. 

Конфлікт України та Польщі: що сталося

Єврокомісія ще 15 вересня скасувала заборону на імпорт українського зерна до Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії та Румунії. Відомо, що саме Польща, Угорщина та Словаччина запровадили заборону на державному рівні.

Після цього Україна подала позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини до Світової організації торгівлі через цю заборону. Ці європейські країни вирішили й надалі бойкотувати координаційну платформу з українського зерна у Брюсселі.

Під час засідання Генасамблеї ООН Володимир Зеленський заявив, що партнери у Європі підривають солідарність політичним театром. Пізніше польський лідер Анджей Дуда назвав Україну "потопельником", який може затягнути на дно того, хто намагається її врятувати.

Водночас речник польського парламенту Пйотр Мюллер заявив, що від 2024 року на українців у Польщі чекають зміни. Зокрема, влада планує скоротити соціальну допомогу мільйонам українських біженців, які тікали від війни. Такий крок є наслідком напруги між нашими країнами через розбіжності щодо імпорту агропродукції.

У вівторок, 19 вересня, заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка оголосив, що незабаром буде запроваджено ембарго на продукти з Польщі. Зокрема, йдеться про польську цибулю, помідори, капусту і яблука. Таку відповідь українська влада дала на польську заборону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube