Україна 18 вересня подає позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини, які продовжили заборону на імпорт українського зерна всупереч рішенню Єврокомісії
Україна подає позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини, які продовжили заборону на імпорт українського зерна всупереч рішенню Єврокомісії. Процедура розпочинається 18 вересня. Україна вважає продовження ембарго з боку країн ЄС юридично неправильним.
Про це заявив заступник міністра економіки Тарас Качка в інтерв'ю Politico. Нагадаємо, ЄС закликав Польщу, Словаччину та Угорщину до конструктивної співпраці по зерну з України.
"Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому ми почнемо судові процеси" – сказав Качка.
Зазначається, що заборони, введені трьома центральноєвропейськими країнами, мають на меті захистити своїх фермерів від різкого зростання експорту зерна з України після блокади росією українських портів в Чорному морі. Правляча партія Польщі особливо прагне зупинити потік, оскільки її доля на виборах 15 жовтня тісно пов’язана з підтримкою сільської місцевості, яка обурена збільшенням експорту української сільськогосподарської продукції.
Європейський Союз ще у травні 2023 року дозволив п'ятьом сусіднім з Україною країнам заборонити внутрішній продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника. Йдеться про Польщу, Румунією, Болгарію, Словаччину та Угорщину. Проте одночасно дозволявся транзит таких вантажів на експорт до інших країн.
З квітня європейські країни (Польща, Угорщина, Словаччина) ввели фактичне ембарго на імпорт нашого зерна. Більше того: Польща, наприклад, взагалі заборонила навіть транзит (!) через свою територію.
Заборона мала б закінчитися 15 вересня. Але 5 держав виступили за продовження заборони на імпорт українського зерна у ці країни до кінця року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.