Тепер заяву на виплати з приводу виробничих травм чи профзахворювань можна подати онлайн: покрокова інструкція

Для одержання страхових виплат потрібно авторизуватися на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ) за кваліфікованим електронним підписом (КЕП)

Страхові виплати онлайн
Покрокова інструкція подачі заяви на страхові виплати онлайн

Відтепер заяву на призначення, перерахунок чи продовження страхових виплат можна подати онлайн. Це стосується нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань. Пенсійний фонд запровадив новий сервіс.

Про це розповіли у Пенсійному фонді України. Постраждалі або члени їх сімей, які авторизувалися на вебпорталі електронних послуг ПФУ за кваліфікованим електронним підписом (КЕП) для одержання страхових виплат можуть подати онлайн:

  • заяву про призначення, перерахунок, продовження страхової виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві (професійним захворюванням),
  • заяву про призначення, перерахунок, продовження страхової виплати у зв’язку зі смертю годувальника,
  • заяву про відшкодування витрат на поховання потерпілого та пов’язані з цим ритуальні послуги,
  • заяву про здійснення страхової виплати (поновлення або добровільне припинення виплати, виплата недоотриманих страхових сум),
  • заяву про компенсацію витрат (компенсація проїзду, витрат на житло).

Покрокова інструкція

  • Заходимо в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України з допомогою КЕП.

В Україні заяви на страхові виплати можна подати онлайн: покрокова інструкція 1

  • В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі "Комунікації з ПФУ"обираємо опцію "Заява на страхову виплату".
  • Надаємо згоду на дистанційне інформування та натискаємо кнопку "Продовжити".
  • У вікні "Заяви на страхову виплату" з наданого переліку обираємо саме той тип заяви, який потрібно.
  • У заяві заповнюємо всі обов’язкові поля, позначені зірочкою: вносимо загальні та адресні дані заявника, зазначаємо інформацію про страховий випадок, вказуємо дані для призначення страхової виплати, додаємо скан-копії необхідних документів.
  • Надаємо згоду на передачу та обробку персональних даних та натискаємо кнопку "Сформувати заяву".
  • Перевіряємо дані сформованої заяви, підписуємо КЕП та надсилаємо до Пенсійного фонду України.

В Україні заяви на страхові виплати можна подати онлайн: покрокова інструкція 2

Чи передаються у спадок соціальні страхові виплати

Відповідно до Цивільного кодексу України спадкування – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від людини, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять права та обов’язки, що належали померлому на момент відкриття спадщини, і які не припинилися внаслідок її смерті. Права та обов’язки, що нерозривно пов’язані безпосередньо зі спадкодавцем, зокрема, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я - до складу спадщини не входять. Тобто, спадкоємці померлої людини можуть отримати лише ті страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, які належали застрахованій особі, та не були одержані нею за життя. Саме такі  виплати передаються членам сім’ї постраждалого, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини. При цьому до складу спадщини можуть включатися і суми страхових виплат, що не були своєчасно виплачені постраждалій людині, з вини уповноваженого органу управління або його територіальних органів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube