Господарський суд Києва повторно розгляне одну з двох ключових справ за позовом Нікопольського заводу феросплавів до "Приватбанку"
Позов "Приватбанку" до Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у США перебуває під загрозою. Колишні власники через Господарський суд Києва намагаються рішення, які допоможуть їм саботувати хід американського правосуддя. Йдеться про розслідування складної схеми виведення грошей, частиною якої є кредитні договори з Нікопольським заводом феросплавів.
Відповідну заяву пресслужби держбанку наводить NV. Там заявили, що в понеділок, 18 вересня, Київський господарський суд повторно розгляне одну з двох ключових справ за позовом Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) до "Приватбанку".
У справі, яку розглянуть повторно, Касаційний господарський суд у складі Верховного суду ще 17 травня 2023 року дійшов висновку щодо відсутності у НЗФ як прав на зупинення кредитів, так і порушень з боку банку таких неіснуючих у законодавстві України прав, захистити які через суд намагається завод.
"Керуючись принципами верховенства права, суд першої інстанції має застосувати ці висновки Верховного Суду і відмовити в задоволенні позову НЗФ. У цій та подібних справах підприємство, пов'язане з колишніми власниками банку, вимагає припинення зобов'язань за кредитними договорами з державним "ПриватБанком", які було укладено наприкінці нульових і на початку 2010-х років", - йдеться в повідомленні банку.
Вищезазначені кредити є елементами складної схеми з виведення грошей, яка завдала "ПриватБанку" багатомільйонних збитків. Зараз цю схему досліджує Канцлерський суд штату Делавер у США.
Схема також перебуває на розгляді Мін'юсту США, тільки з фокусом на нерухомості. У рамках справи відомство ініціювало конфіскацію придбаних за злочинні гроші активів.
Юристи "Приватбанку" вважають, що Коломойський і Боголюбов хочуть використати рішення українських судів, щоб саботувати судові процеси і розслідування у США.
Після націоналізації "Приватбанк" ініціював судові позови проти своїх колишніх власників, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, у різних юрисдикціях, зокрема у Великій Британії, США, на Кіпрі та в Ізраїлі, "у зв'язку зі схемами розкрадання, які призвели до заподіяння ПриватБанку багатомільярдних збитків".
Від 2020 року позичальники, пов'язані з колишніми власниками, подали понад 200 позовів до ПриватБанку (які відтоді об'єднали в 14 проваджень), вимагаючи визнання того, що їхні кредитні договори з ПриватБанком були припинені належним виконанням, додали в банку.
2 вересня 2023 року олігарху Ігорю Коломойському було пред'явлено обвинувачення у легалізації майна, отриманого шляхом шахрайства. Ввечері того самого дня Шевченківський суд у Києві вирішив застосувати до Ігоря Коломойського запобіжний захід у виді тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави у розмірі 509 мільйонів гривень. Потім її збільшили до понад 3,8 млрд грн.
Адвокати Ігоря Коломойського повідомили, що планують подати апеляцію після отримання повного тексту судового рішення. До цього моменту заставу сплачено не буде. 14 вересня бізнесмену та колишньому голові Дніпропетровської ОДА Ігорю Коломойському оголосили третю підозру. Вона стосується заволодіння коштами ПриватБанку.
7 вересня Коломойському оголосили ще одну підозру. Йдеться про заволодіння коштами "ПриватБанку" на суму понад 9,2 мільярда гривень. У справі фігурують ще п'ять осіб.
У четвер, 14 вересня, бізнесмену та колишньому голові Дніпропетровської ОДА Ігорю Коломойському оголошена третя підозра. Вона стосується заволодінням коштами ПриватБанку. Бізнесмен виводив кошти на низку компаній та власні рахунки.
Інформатор, також писав, що суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко оголосив про закінчення терміну досудового розслідування. Він вже відпустив без обрання запобіжного заходу одного з учасників судового спору. Логіка судді базована на застосуванні правової норми про так звані "правки Лозового". Проте, саму справу відкрили до їхнього внесення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.