До Коломойського в ізоляторі на Аскольдовому провулку перебували екс-суддя Чаус, замовник вбивства журналістки Катерини Гандзюк Мангер та Міхеіл Саакашвілі
Олігарх Ігор Коломойський, який підозрюється у відмиванні коштів, знаходиться в столичному ізоляторі Служби безпеки України. Заставу у розмірі більше 500 млн грн бізнесмен не вносив.
Про це повідомили джерела Інформатора.
Наші співрозмовники уточнили, що Коломойський знаходиться під арештом в ізоляторі СБУ, який розташований на Аскольдовому провулку в Києві.
Раніше стало відомо, що адвокати олігарха подаватимуть апеляцію на його запобіжний захід, призначений 2 вересня Шевченківським райсудом Києва у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 509 млн грн застави. Захист Коломойського має право оскаржити рішення протягом пʼяти днів з моменту його винесення.
СІЗО СБУ в центрі Києва повʼязаний з багатьма відомими українцям іменами. Зокрема, там в грудні 2017 року перебував грузинсько-український політик Міхеїл Саакашвілі. Чинна на той момент влада звинуватила "сприянні учасникам злочинних організацій" та співпраці з олігархом часів Януковича Сергієм Курченком. Врешті решт це провадження ні до чого не призвело.
У червні 2020 року в слідчому ізоляторі СБУ знаходився Владислав Мангер, колишній голова Херсонської облради. 26 червня 2023 року суд призначив йому покарання у вигляді 10 років позбавлення волі за замовлення вбивства журналістки Катерини Гандзюк. У липні 2021 у СІЗО на Аскольдовому знаходився скандальний екс-суддя Микола Чаус, який вже в червні цього року отримав 10 років вʼязниці за хабарництво.
Восени 2021 року в ізоляторі перебував Семен Семенченко - екс-нардеп та доброволець, який, за версією слідства, причетний до обстрілу офісу "112 каналу" Медведчука з гранатомета.
Окрім цього в СІЗО СБУ на Аскольдовому провулку у різні часи знаходилися колишній очільник українського Генштабу ЗСУ (2012-2014) генерал-полковник запасу Володимир Заман (підозрюється у держзраді), визнаний винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе генерал Олексій Пукач, екс-міністр Микола Рудьковський, екс-нардеп Андрій Шкіль, колишній голова Держфінмоніторингу Василь Волга, корейські шпигуни, засуджені у Дніпропетровську, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко політик та бізнесмен Геннадій Корбан та багато інших.
Останній навіть публікував памʼятку для людей, що опинилися в ізоляторі на Аскольдовому. Зокрема, Корбан порадив бути ввічливими з працівниками СІЗО, мати з собою повʼязку для сну (оскільки світло в камерах не вимикається і вночі), а також домовитися з адміністрацією про те, щоб мати змогу приймати душ частіше одного разу на тиждень.
За даними ЗМІ, зв'язку у в'язнів в СІЗО СБУ немає. Вони не можуть навіть зрідка дзвонити чи виходити в інтернет. Тільки під час затримання можуть зателефонувати рідним чи адвокату. Побачення – від 1 години до 4 годин, залежно від того, скільки прийшло людей на побачення, слідчих, адвокатів (адже слідчих кабінетів, де також відбуваються побачення, лише три). Підозрюваним дозволено передавати їжу, одяг, туалетні приладдя, чайники та інші речі.
"Список заборонених речей набагато довший. Іноді там зустрічаються начебто несподівані заборони. Наприклад, не можна передавати абрикоси чи персики з кісточками. Причина: розламавши кісточку, можна змайструвати різальну зброю, пошкодити себе чи когось іншого. Не можна також передавати чай у пакетиках з нитковими хвостиками. Виявляється, при належному терпінні з цих ниток можна сплести досить довгу і міцну мотузку", - писали ЗМІ.
Харчування підозрюваних готується у шпитальній кухні військово-медичного управління СБУ, що знаходиться поруч. Їжа не гостра, дієтична, переважно каші, супи. Прогулянки дозволені на 1 годину 1 раз на день.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.