Європа перестала залежати від російських енергоносіїв
Днями біржову ціну на електроенергію у Нідерландах зафіксували на позначні від'ємних значень. В країні, яка раніше залежала від російських нафтогазових постачань, нині має перевиробництво. Чому план путіна не спрацював та як країни живуть без "вєлікай дєржави" — читайте в нашому матеріалі.
Електрика в Європі рекордно подешевшала. Ба більше, як пише Bloomberg, у Нідерландах навіть енергомережі платять клієнтам за спожиту електрику. Там, гуртова вартість електроенергії включно з ціною за послуги доставки на амстердамській біржі Epex Spot протягом всього робочого дня трималася в негативних величинах. Максимальна просадка склала -739,96 Євро / МВт год.
Нідерланди повністю відмовилися від російського вугілля, нафтопродуктів та газу в лютому 2023 року. Про це заявляв міністр клімату та енергетики країни Роб Єттен для NOS. В країні побудували плавучі установки для постачання СПГ, а електроенергію почали видобувати завдяки вітряним електростанціям. Відтак, вже у квітні країна почала перевиробляти електрику. Таким чином, негативна ціна на біржі означала, що електромережі мали ще й доплачувати клієнтам за додаткове споживання.
На початку 2023-го року стало відомо, що за допомогою санкцій закупівля російської нафти ЄС скоротилася на 90%. Звичайно ж, це зіпсувало плани Путіна, який планував різко скоротити поставки газу в Європу, щоб залякати європейців, завадити військовим пакетам допомоги в Україну і спровокувати політичну нестабільність.
Поки зміну тарифів на електроенергію для населення ще не ухвалили. Однак, як зазначив, міністр енергетики Герман Галущенко, підвищення цін на електрику лише питання часу. Такі заходи необхідні для відновлення енергосистеми країни після обстрілів.
"Питання ще обговорюється… Будемо дивитися", – сказав очільник відомства.
Нагадаємо, уряд України вирішив зберегти діючі тарифи на електроенергію до 30 квітня. Зараз населення платить 1,44 гривні за кВт-годину, якщо споживається менш як 250 кВт-годину на місяць та 1,68 гривні за кВт-годину, якщо споживається понад 250 кВт-год на місяць.
Раніше ми писали, про те, кому можуть пробачити борги за комуналку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.