“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Наразі мова не йде про офіційний процес перейменування
Напередодні саміту Україна-ЄС декілька громадських діячів звернулися до жителів Києва та влади столиці. Вони внесли пропозицію перейменувати Повітрофлотський проспект. Новою назвою пропонують обрати проспект Європейського Союзу.
Таке звернення оприлюднив ексміністр закордонних справ Володимир Огризко оприлюднив на своїй сторінці в Twitter. У дописі він зазначив, що потрібно не тільки позбавлятися російського минулого, але й рухатися у наше майбутнє. Подібні кроки він пропонує роботи навіть у назвах вулиць.
В опублікованому зверненні представники громадськості Києва звертаються до Експертної ради, депутатів Київської міськради та жителів столиці загалом. Наразі пропонується прибрати з вулиць Києва назву Повітрофлотський проспект, який асоціюється зі збройними силами ворога.
Дорогі кияни,
— Volodymyr Ogrysko (@Ogrysko) January 31, 2023
Прийшов час нарешті позбавити наші вулиці, парки і сквери російського минулого. Воно приносило нам лише трагедії. Наше майбутнє - європейське. То ж давайте наближати його усіма можливими засобами, навіть у назвах. Україна буде в ЄС, Україна буде в НАТО! pic.twitter.com/ELSjoTjeO8
«Очевидним випадком є Повітрофлотський проспект. Цю назву він отримав "в ознаменование развития и укрепления Красного воздушного флота". Правонаступники цього "флота" нині обстрілюють Київ, вбиваючи людей і руйнуючи інфраструктуру. Переконані, що возвеличенню агресорів і убивць не місце на вулицях Києва. Натомість цей проспект є знаковим для того, щоб символізувати інтеграцію до Європейського Союзу – яка, відповідно до Конституції, є обов’язком для президента, Парламенту і Уряду України», – зазначено в зверненні.
Наразі ініціативу назвати проспект на честь Європейського союзу підтримали політолог Михайло Басараб, учасник війни проти Росії Мирослав Гай, правозахисник Йосип Зісельс, громадські діячі Михайло Гончар та Андрій Левус, журналіст Сергій Квіт. Залишається лише чекати реакції від представників влади та відповідь на цю пропозицію.
Саміт заплановано на 3 лютого. Він має пройти просто в Києві. У ньому мають взяти участь президенти Європейської Ради Шарль Мішель і Комісії Урсула фон дер Ляєн. Звичайно, на зустрічі буде і Володимир Зеленський. Серед іншого, обговорюватися буде порядок вступу України до ЄС та необхідні для цього кроки.
Варто зазначити, що в Уряді раніше заявили, що технічна частина переговорного процесу щодо нашого вступу може зайняти всього два роки. Фактично, це стане рекордом для країн-кандидатів на вступ. Проте, проблеми можуть виникнути з політичною складовою – вона може затягнутися.
Нагадаємо, що основна галузь рф розпадається: ціна на російську нафту вже впала майже в два рази.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.