Заблокують рахунки, оголосять у розшук та відберуть квартиру: що загрожує тим, хто не оновить дані у ТЦК

Тим, хто не оновив дані в ТЦК, загрожують не тільки штрафи та арешти, але й позбавлення майна

Арешт майна
За неоновлені дані в ТЦК можна заплатити власним житлом

Військовозобов'язані українці, які не оновили дані у територіальному центрі комплектування, можуть отримати за це серйозне покарання. На них можуть накласти штраф, заарештувати рахунки, оголосити у розшук – або навіть відібрати у них житло. Втім, останнє – це вже фактично ультимативне покарання.

Якщо не оновити дані в ТЦК до 16 липня, військовозобов'язаним зарахують адміністративне порушення. Співробітники ТЦК мають право не складати адміністративний протокол, а відразу виписати штраф за неявку – його розмір залежить від низки факторів. Якщо протягом 15 днів з моменту отримання штраф не сплачено, можуть конфіскувати майно – така процедура доступна під час воєнного стану щодо тих, хто порушує правила військового обліку.

 

Зазвичай заарештовують квартиру, або будинок ухилянта. Їх продають на онлайн-аукційоні, забирають суму штрафу, а решту повертають ухилянту. Виконавча служба має доступ до баз даних нерухомості, тож заарештувати та продати майно ухилянта для них не складе труднощів.

Втім, юристи кажуть, що конфіскація майна в Україні не застосовується, якщо сума боргу не перевищує 160 тисяч гривень. Тому спочатку спробують заарештувати та заблокувати банківські рахунки.

Співробітники ТЦК також можуть оголосити ухилянта в розшук. Якщо поліція не знайде ухилянта, через п'ять днів йому надішлють листа з ТЦК з вимогою виконати правила військового обліку. Якщо протягом 10 днів листа ігнорують, наступний крок – звернення ТЦК до суду та обмеження прав на керування транспортним засобом.

Але якщо не допоможе ані штраф, ані розшук, ані інші заходи, ухилянта можуть заарештувати на вулиці та примусово доставити до ТЦК. У випадку, якщо людина систематично ухилялася, або відмовилася йти до ЗСУ після проходження ВЛК та визнання придатним – проти нього почнуть кримінальне провадження.

Оновлення даних в Україні

Усі військовозобов'язані громадяни України мають до 16 липня оновити свої військово-облікові дані. Це можна зробити, особисто відвідавши ТЦК та СП, Центр рекрутингу, через систему Резерв+, або ЦНАП.

Лазуткін зазначив, що станом на ранок 27 червня, 2 мільйони 430 тисяч військовозобов’язаних українців оновили свої дані, з них – 1 млн 852 тисячі – через застосунок "Резерв+".

Для того, щоб оновити дані у ЦНАП слід взяти з собою паспорт, ідентифікаційний код, мати з собою телефон, бо підтвердження процедури оновлення даних потребуватиме підтвердження через смс на телефон. У ЦНАПі можна оновити актуальну адресу проживання, номер телефону та електронну пошту.

 Раніше в міноборони пояснювали, що наразі повістки в електронному форматі у застосунку "Резерв+" не передбачені. Такої можливості немає суто технічно. Однак в Міноборони розглядають можливість надсилати е-повістки у Резерв+ на проходження ВЛК. Також  Резерв+ наразі не підтягує деякі персональні дані, які підтверджують право на відстрочку від служби - він не має доступу до бази, де є посвідчення пільговиків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube