Поновити право на керування авто можна, оновивши дані в центрі комплектування. Однак цей процес може зайняти певний час
В Україні з 16 липня 2024 року почнеться притягнення до відповідальності військовозобов’язаних чоловіків, які вчасно не оновили свої військово-облікові дані. Це означає, що водії, які порушили правила мобілізації, можуть втратити водійські посвідчення. Однак водії можуть повернути собі право керувати транспортними засобами.
Для цього треба оновити свої дані в ТЦК. Також необхідно, щоб відповідну заявку до суду подав начальник центру комплектування. Про це пише видання Today.ua.
Так, згідно з законом про мобілізацію, якщо військовозобов’язаний не оновить свої військово-облікові дані вчасно, поліція повинна буде доставити його до ТЦК. У випадку, якщо це зробити неможливо з певних причин, на порушника накладуть тимчасові обмеження. Зокрема, він не зможе керувати транспортним засобом. Це право може бути скасовано за рішенням суду.
Після того як військовозобов’язаний оновить свої військово-облікові дані, він зможе повернути собі право керувати транспортними засобами. Однак для цього начальник ТЦК має подати відповідну заяву до суду. Лише після цього суд ухвалить рішення. Цей процес може зайняти певний час.
Водночас відомо, що нове правило має винятки. Не всіх ухилянтів від мобілізації можна тимчасово позбавляти водійського посвідчення. Винятки зроблені для громадян, якщо ця заборона позбавить їх основного законного джерела доходу, а також для осіб з інвалідністю та тих, на утриманні яких знаходяться інваліди І або ІІ групи чи діти з інвалідністю.
Нагадаємо, напередодні мешканці Чернівців зняли черговий випадок примусової вуличної мобілізації. На кадрах видно, як військові силоміць затягують чоловіка в бус. Після суспільного розголосу свій коментар надав Чернівецький ТЦК, заявивши, що громадянину "просто допомогли" сісти в автобус.
Також ми писали, що згідно з рішенням уряду, українців, які до 20 червня не оновили дані у ТЦК про свої транспортні засоби, штрафуватимуть. Сума становить 20 тис. гривень, а повторний штраф буде більшим. Поновлювати дані потрібно двічі на рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.