ТЦК отримає від МВС дані про автомобілі, які є у власності підприємців та простих громадян

Читать на русском

Це прописано в новому законопроєкті про мобілізацію, який ухвалила 11 квітня Верховна Рада

Читать на русском
Автомобілі для армії
Міністерство внутрішніх справ передасть інформацію військовим

Це прописано в новому законопроєкті про мобілізацію, який ухвалила 11 квітня Верховна Рада

Відтепер територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) матимуть інформацію про автомобілі, які належать громадянам та бізнесу. В разі потреби їх зможуть забирати та віддавати в ЗСУ. Така "автомобілізація" прописана в новому законопроєкті про мобілізацію

Його якраз у четвер, 11 квітня, ухвалила Верховна Рада. Закон набере чинності через місяць після підписання президентом.

В разі потреби підприємство чи організація тепер мають обов'язок забезпечувати доставку транспортних засобів чи іншої техніки до військової частини. Скільки автомобілів мобілізують у кожній області, визначатиме місцева адміністрація. Будуть складатися спеціальні списки.

Якщо громадянин має більше однієї автівки, другу можуть мобілізувати, забравши на потреби ЗСУ. Також цей обов'язок буде поширюватися на трактори та сільськогосподарську техніку. 

Після оголошення демобілізації в місячний строк власнику мають повернути його автівку, якщо вона буде в наявності на той момент. Автомобілі мають брати під спеціальні розписки, а держава у разі втрати транспортного засобу компенсуватиме гроші. 

Вилучення авто на потреби ЗСУ

Як ми вже зазначали вище, сьогодні Верховна Рада остаточно ухвалила Закон про мобілізацію. Серед іншого, туди входить право військових забирати в цивільного населення транспортні засоби на потребу армії. І взагалі ця норма прописана в законах про воєнний стан.

Зазначимо, що станом на зараз покроковий алгоритм вилучення транспортних засобів у громадян достеменно не відомий. Йдеться лише про загальні положення. 

Окрім цього, ухвалений документ пропонує обмежувати ухилянтів у праві користування власними автівками. Це не стосуватиметься випадків, коли встановлення такого обмеження позбавляє особу основного законного джерела заробітку (наприклад, в таксі) або транспортний засіб використовується у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні особи з інвалідністю I, II групи, або дитини з інвалідністю. 

Раніше "Інформатор" аналізував положення законопроєкту про мобілізацію. Зокрема, ми писали про те, яким чином хочуть обмежувати ухилянтів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.