Повернути Донбас буде складніше, ніж Крим: Зеленський назвав причину

Читать на русском

Президент вказав на те, що на території тимчасово окупованого півострова не велося бойових дій, як це було у Донецькій та Луганській областях протягом останніх майже десяти років

Читать на русском
Володимир Зеленський, ЗСУ
Голова держави також зазначив високий рівень мілітарізації Донбасу

Президент вказав на те, що на території тимчасово окупованого півострова не велося бойових дій, як це було у Донецькій та Луганській областях протягом останніх майже десяти років

Президент України Володимир Зеленський вважає, що деокупувати Крим буде легше, ніж Донбас. Зокрема, через те, що безпосередньо на території Донецької та Луганської областей війна триває вже близько 10 років. Йдеться, зокрема, і про "ментальне повернення" мешканців сходу країни.

Зеленський також вказав на високий рівень сепаратизму на Донбасі. Це також ускладнить процес повернення регіону. Про це голова держави розповів під час зустрічі з миколаївськими студентами.

"Може так статися, що ми території повернемо раніше, ніж цих людей. Так може бути. Наприклад, якщо ми беремо Донбас, люди живуть там 10 років, живуть в іншому просторі, і це довгий процес. Може бути по-різному. Я вважаю, що складніше з Донбасом", - заявив президент.

Зеленський розповів, що партнери вказували йому на те, що повернути Крим буде "майже неможливо", а деокупувати Донбас - "дуже складно". Однак, на думку очільника держави, якщо говорити саме про людей - то в цьому плані ситуація з Донецькою та Луганською областями складніша. Зокрема, через те, що у регіоні 10 років тривали бойові дії, була лінія зіткнення. Також там велика частина людей пройшла через війну.

"Стосунки зрозумілі. І навіть зараз, коли росія проти нас воює, найжорсткіші сепаратисти стоять, біжать росіяни, а ці стоять. Це також про щось говорить. А бойових дій в Криму не було, тому я вважаю, що Крим чекає дуже на повернення, а Донбас також чекає, але буде дуже складно, бо велика частина цієї території була окупована і максимально мілітаризована... Нам головне нас зберегти. Те, що в нас є, все інше обовʼязково повернеться", - додав президент.

На Заході розмірковують про закінчення війни рф проти України

Минулого тижня у німецькій пресі вийшла стаття аналітиків, присвячена сценарію, за якого Україна може програти у війні проти рф. Автори прийшли до висновку, що наша держава може стати "вогнищем нестабільності в Східній Європі", зіткнутись з відтоком населення. Водночас російська армія продовжуватиме насильство по відношенню до населення на окупованих територіях. Сценарій програшу України у війні аналітики назвали "реалістичним".

Тим часом, за даними ЗМІ, у Держдепі США вважають, що російський диктатор володимир путін буде готовий укласти мирний договір щодо України не раніше листопада 2024 року. Це повʼязано з тим, що очільник Кремля хоче спершу дізнатись, хто переможе на президентських виборах у Сполучених Штатах. На подальшу підтримку Києва Заходом вплине можливе обрання на другий термін Дональда Трампа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.