“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Ліквідацію інтернатів пропонують відстрочити до 2026 року
Кожній дитині потрібна родина. Саме цей принцип закладався в основу реформи інтернатів, яка стартувала у 2017 році. Це відхід від травмуючого для дітей досвіду проживання в дитячих будинках та інтернатах. Однак, продовження цієї реформи в Україні збираються відстрочити, а фактично - зупинити.
Мова йде про проект розпорядження Кабміну «Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки», який надійшов в офіс Уповноваженого з прав дитини на узгодження. Про це заявив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулєба, - передає Інформатор .
«Для мене це означає бажання уряду залишити все, як було раніше, замість того, щоб спрямувати зусилля на розвиток доступних освітніх, медичних та соціальних послуг, зміцнення і збереження сім'ї для дитини. Тобто проблема в сім'ї з дитиною (немає доступної послуги, бідність, небажання виховувати дитину) - вези дитину до інтернату», - заявив Кулєба.
В Україні починаючи з 2017 року діє реформа інтернатів, згідно з якою 90% закладів повинні закрити, а дітям знайти сімейні форми виховання. У малому груповому будинку вони вчаться самостійно готувати собі їжу, прибирають за собою, чергують і адаптуються до дорослого життя. На таких будинках зазвичай немає вивіски «будинок-інтернат», він максимально наближений до сімейної форми і допомагає уникнути вихованцю багатьох травм, які він отримує в інтернаті.
Зараз Міністерство соціальної політики України звернулося до дитячого омбудсмена Кулєби з проектом розпорядження Кабінету міністрів прийняття якого припиняє роботу цієї реформи.
Документ передбачає відстрочити до 2026 року припинення відправлення до інтернатів дітей у віці до 3 років (стратегією було передбачено до 2020 року), як один з ключових пріоритетів. Саме на дітей цього віку інституційний догляд впливає найбільш травматично, про що говорять численні дослідження.
Розпорядження також виключає з реформи 70% інтернатних установ системи освіти - спеціальні та спеціалізовані установи, в складі яких є пансіон. Реформа звужується тільки до будинків дитини, дитячих будинків-інтернатів (для дітей з важкими формами інвалідності) і дитячих будинків системи освіти (за станом на 1 січня 2020 року залишилося 1 057 дітей, що менше 1% від загальної чисельності дітей в інтернатах).
У зв'язку з децентралізацією почалося звільнення працівників служб у справах дітей в ліквідованих районах.
Дитячий омбудсмен звернувся до Кабінету Міністрів України та Міністерству соціальної політики України з проханням діяти в інтересах дітей і не руйнувати систему захисту прав дитини.
«Зміни стратегії, які пропонує Мінсоцполітики, повертають нас у радянське минуле, коли у дитини з інвалідністю не було іншого вибору, окрім як жити в інтернаті, без батьків, і бути ізольованим від суспільства», - підкреслив Кулєба.
В цілому станом на 1 січня 2020 року у 286 спеціальних навчальних закладах перебувають 34 947 дітей, з яких 20 837 не тільки там навчаються, а й живуть. У 79 закладах спецосвіти перебуває 22 273 дитини, з них 13 611 там проживають.
Нагадаємо, раніше в Харківській області на карантин закрили психоневрологічний інтернат.Крім того, в Україні опікунам підвищили допомогу на дітей.