Москва, схоже, готова пожертвувати необмеженою кількістю військ заради Покровська
І Україна, і Росія зараз затято борються за перевагу - до листопада 2024 року. З наближенням зими холод і вогкість уповільнять пересування військ і зменшать темпи будь-яких наступальних наземних операцій до весни наступного року. Тому наземна війна в Україні зараз більш динамічна і непередбачувана, ніж будь-коли за останні 18 місяців.
Коли українські війська перетнули кордон із Курською областю, Росія відреагувала, скориставшись можливістю ще більше розтягнути українські сили та подвоїв зусилля щодо взяття Покровська та Часового Яру на Донбасі. Про це нагадує 31 серпня в колонці для The Times Майкл Кларк - запрошений професор кафедри оборонних досліджень у Королівському коледжі Лондона та почесний науковий співробітник Королівського інституту об'єднаних оборонних досліджень.
Тепер по всьому північному фронту українці підбурюють росіян до того, щоб вони влаштували справжню битву, зокрема, на Курщині, ввели у бій великі підрозділи та відволіклися від боїв за контроль над Покровськом та Часовим Яром на півдні. Але росіяни перекидають сили звідки завгодно замість того, щоб зробити це.
На думку Кларка, Київ має бути розчарований тим, що президент РФ Володимир Путін, схоже, "готовий жити із цим обурливим вторгненням на територію Росії". Стратеги в Україні, ймовірно, сподіваються, що наступ на Курській дузі посилить політичний тиск на російського лідера, оскільки витрати його агресивної війни, що затягується, стануть очевиднішими для населення.
Але якою б не була приваблива ця мета для лідерів Києва, їм, можливо, доведеться змиритися з тим, що в процесі її досягнення вони можуть втратити Покровськ та Часів Яр, припускає Кларк. У цьому випадку вже не Путін, а президент Володимир Зеленський, і головком ЗСУ Олександр Сирський можуть опинитися під політичним тиском.
Москва, схоже, готова пожертвувати необмеженою кількістю військ заради Покровська. Як і в Маріуполі, Сєвєродонецьку, Бахмуті та Авдіївці Донецької области, російські війська, схоже, мають намір зрівняти місто із землею, щоб заволодіти руїнами, пише Кларк.
На його думку, другою стратегічною метою Москви в цій битві стане захоплення транспортного вузла Покровськ і висоти в Часовому Яру, а потім використання їх як плацдармів для більш масштабного наступу на північ і захід з метою захоплення решти Донбасу та створення загрози Дніпропетровській області навесні наступного року.
Зазначимо, що вже друге західне видання за кілька днів згадує про те, що захоплення Покровська є певною мірою загрозою для Дніпропетровської області. Перед The Times про це написала The Telegraph.
Однак слід мати на увазі дві речі. По-перше, The Telegraph пише про це з набагато акуратнішим і помірнішим формулюванням, ніж низка українських медіа, які його цитують.
"Іншими словами, росіяни мають намір захопити значну частину Донецької області (що є однією із заявлених ними цілей війни), наразити на небезпеку українські плацдарми, що залишилися, і створити загрозу наступу в напрямку Дніпра", - підкреслює видання.
Тобто, не йдеться про "загрозу наступу на Дніпро" чи на область. Росіяни серед іншого "мають намір створити загрозу наступу в напрямку Дніпра", - публікує припущення The Telegraph.
Та декілька цифр: від Покровська до кордону Дніпропетровської області близько 25 км, до околиць першого відносно великого населеного пункту Дніпропетровщини (Слов'янка) – близько 30 км, до самого Дніпра – 180 км. Для відомості: останні кілька років лінія фронту проходить приблизно за 30 км від міста Запоріжжя.
По-друге, кажучи про "загрозу" у напрямку Дніпра та сценарій взяття росіянами Покровська вже у вересні, The Telegraph цитує український "Центр оборонних стратегій". Тобто, публікує думку незалежної аналітичної організації, яка (поряд з колонкою Кларка) є лише однією з приватних думок щодо ситуації на Донбасі.
Згідно з даними аналітиків Deep State, російські війська вже захопили село Карлівка в Покровському районі Донецької області та просунулися далі на східному фронті. Експерти DW вважають, що захоплення Покровська дозволить росіянам заблокувати ключовий логістичний вузол на Донбасі. На їхню думку, місто не обов'язково потрібно захоплювати; достатньо, щоб його обстрілювала артилерія.
Колишній спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов прогнозує, що до середини вересня, можливо, до кінця місяця, наступальний потенціал російських сил під Покровськом може вичерпатися. До цього часу Покровську слід готуватися до можливого штурму з боку російських військ.
Інформатор аналізував, чи вдасться ЗСУ втримати місто. Ми описували можливі сценарії та прогнози з посиланням на військових експертів.
Раніше російські війська прорвалися вглиб Новогродівки на Донбасі (Покровський напрямок) та практично захопили все місто, пишуть українські бійці. На це у росіян пішло лише три дні, що є своєрідним антирекордом війни – так оцінюють втрату міста з населенням 14 тис. осіб українські захисники. Захопивши Новогродівку, окупанти просуваються дедалі ближче до Покровська. Інформатор також писав, що армія РФ прорвала основні лінії оборони ЗСУ на схід від міста Покровськ. Укріплень більше немає. Ймовірно, ворог спробує обійти Мирноград і Покровськ, щоб оточити ці міста.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.