Зеленський у Харкові підписав угоду про безпекове співробітництво з прем'єром Нідерландів

Читать на русском

Підписання угоди з Нідерландами є важливим кроком у зміцненні обороноздатності України та її інтеграції в європейський безпековий простір.

Читать на русском
Володимир Зеленський і Марк Рютте
Володимир Зеленський і Марк Рютте підписали угоду про безпекове співробітництво. Фото: Офіс Президента

Підписання угоди з Нідерландами є важливим кроком у зміцненні обороноздатності України та її інтеграції в європейський безпековий простір.

1 березня 2024 року президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у Харкові підписали двосторонню угоду про безпекове співробітництво. Така подія знаменує собою важливий крок у зміцненні оборонних можливостей України та поглибленні партнерства з Нідерландами. Це вже сьома країна, з якою наша держава уклала подібний договір.

Про це йдеться на сайті голови держави. Документ передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.

Угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних Сил України. Документ формалізує принципову позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти Росії, примушення її до відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності.

Згідно з документом, Нідерланди також підтримують майбутнє членство України в ЄС і НАТО. Крім того, визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.

Також Зеленський та Рютте оглянули у Харкові будівлі, пошкоджені внаслідок російських обстрілів, та вшанували пам’ять дітей, які загинули через збройну агресію росії.

Заланський та Рютте у Харкові. Фото: пресслужба ОП
Заланський та Рютте у Харкові. Фото: пресслужба ОП

 Побували політики 1 на уроках, які проводять у спеціально облаштованих класах на станції метро "Університет".  Тут до них приєднався мер Харкова Ігор Терехов.

Фото пресслужби ОП
Фото пресслужби ОП

Які безпекові угоди вже підписала Україна

Нагадаємо, що безпекові гарантії для української держави - це один з головних пунктів "формули миру" від Зеленського та одна з основ зовнішньополітичної діяльності України останніх місяців. Під цим розуміється певне "страхування" Києва на випадок нової агресії. 

Першою країною, яка підписала такий договір, стала Велика Британія. Зеленський підписав документ із прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Відомо, що в угоді прописано термін її дії - десять років із можливістю продовження. Однак у разі вступу України до НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов'язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.

Далі доєдналися Німеччина та Франція. А 23 лютого аналогічний документ з Україною підписала Данія. У ньому йдеться, що Данія підтримала спільну декларацію Групи семи та разом із країнами Північною Європи погодилася розпочати двосторонні переговори з Україною щодо безпекових зобов’язань, які мають бути формалізовані в тісній координації із союзниками та партнерами країн G7. 

Також Україна підписала угоду про безпекові гарантії з Італією та Канадою. Прем'єрка Італії Джорджа Мелоні та голова канадського уряду Джастін Трюдо приїхали до Києва в суботу, 24 лютого, у річницю вторгнення. Обоє зустрілися з президентом Володимиром Зеленським. На черзі стоять Сполучені Штати Америки. Очікується, що вони нададуть безпекові гарантії Києву до саміту НАТО, який відбудеться у липні 2024-го. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Запрошуємо вас на захоплюючу розмову з Максимом Бахматовим, колишнім радником мера Києва та головою Офісу трансформації. Сьогодні ми розкриємо тему інфраструктури Києва, зосереджуючись на станції метро "Деміївська". Питання, які виникають, є більш ніж актуальними: чому протягом 10 років влада не провела жодного аудиту цього перегону? Чому дозволили ситуації дійти до катастрофічного стану, і тепер стоїть питання, де шукати кошти на ремонт і коли цей процес завершиться? Всі ці теми та багато іншого ми обговоримо під час нашої бесіди. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.