"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Уряд Німеччини надіслав Україні ще один зенітний комплекс IRIS-T SLM
У п'ятницю, 24 травня, до України прибула ще одна зенітна установка IRIS-T SLM. В такий спосіб федеральний уряд Німеччини посилює протиповітряну оборону України. Усього на захисті неба ЗСУ мають п'ять таких комплексів.
Як пише Spiegel, Німеччина пообіцяла Києву дев'ять IRIS-T SLM і одинадцять IRIS-T SLS, які виробляє компанія Diehl Defense. Журналісти наголошують, що Україні не вистачає не лише самих зенітних систем, а й боєприпасів до них.
"Це пов'язано з посиленням повітряних ударів по Україні і тепер виробник намагається задовольнити запит Києва щодо ракет до ППО. Система дозволяє ефективно боротися з російськими крилатими ракетами та потенційно може знищувати гелікоптери", - пише Spiegel.
Також видання нагадує, що Україна отримала перший комплекс від Німеччини ще 2022 року. І що нещодавно посол Німеччини в Україні Мартін Єгер заявляв, що Україна у травні поточного року отримає від Німеччини нову систему протиповітряної оборони IRIS- - і цю обіцянку Німечина виконала.
Цього ж дня Німеччина оголосила про передачу Україні нового пакету допомоги. У списку - РСЗВ HIMARS, Leopard, снаряди, дрони, бронемашини. Деяке озброєння країна передає спільно з Данією.
Також Німеччина відповіла на заклик України посилити протиповітряну оборону. Країна пообіцяла надіслати деякі власні системи й залучити допомогу від інших союзників. Але приклад Берліна більше майже ніхто не наслідує. Інші держави неохоче жертвують своїми системами ППО через високу вартість, побоювання послабити власну оборону та тривалий час очікування на заміну.
Нагадаємо, Берлін пообіцяв поставити три з 11 своїх батарей Patriot виробництва США, а також понад 50 систем протиповітряної оборони меншого радіусу дії Gepard й ракет класу "повітря-повітря", здатних протистояти граду балістичних ракет, бомб і безпілотників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.